Zimbabwe za 2 900 €

Detail štátu

Zimbabwe Zimbabwe - transparent

Zimbabwe

Zimbabwe

Zimbabwe je krajina požehnaná rozmanitosťou krás, ktorá uspokoja srdce každého cestovateľa. Je posiata nespútanou prírodou so záplavou zvierat. Stretnete sa tu tiež s ruinami kamenných stavieb svedčiacich o kultúre. Zimbabwe možno vďaka jej obrovskej rozmanitosti trochu nadnesene nazvať "svet v jednej krajine." Hlavným mestom je Harare. Úradným jazykom je angličtina. Široká ponuka fakultatívnych zájazdov.

 

Časový posun: +2 hod

Dĺžka letu: 14 hod z Bratislavy

 

Víza: platný cestovný pas s minimálnou platnosťou ďalších 6 mesiacov od dátumu vydania víz. Držitelia slovenských pasov potrebujú na cestu do Zimbabwe platné vízum. Pri pobyte v Zimbabwe dlhšom ako 30 dní musí cestovateľ tri dni po príchode do krajiny požiadať o pobytové vízum na Imigračnom úrade v Harare. Miestna mena v Zimbabwe je zimbabwiansky dolár.

Letecké zájazdy do Zimbabwe ponúkame s odletom z Bratislavy, Košíc do Bulawayo, Harare, Kariba, Vicoria Falls. Dĺžka transferu do hlavné mesta Harare 440 km.

Mámre pre Vás ponuku v turistickom mieste Bulawayo, je to veľmi zaujímavé miesto, ktoré je sídlom Národného múzea s cennými geologickými, botanickými, zoologickými, kultúrnymi a historickými zbierkami. Ruiny Veľkého Zimbabwe, predstavujú zrúcaninu sídla Veľké Zimbabwe, nachádzajúce sa  asi 30 km od mesta Masvigo. Ide o dve oblasti uzatvorené do kamenných rúin, sú postavené bez použitia malty.
Propravili sme si pre Vás ponuku ubytovania v Národnom parku Hwange - Safari. Práve národný park Hwange patrí k tým pravým safari parkom, ktoré sú útočiskom pre divú zver v Afrike.  V parku je dokonca možnosť ubytovať sa v útulných chatkách, ktoré vám skutočne urobia z dovolenky dobrodružnú jazdu, na ktorú nezabudnete.

Fakultatívne výlety Zimbabwe

Viktóriine vodopády - sú jedny z najväčších vodopádov na svetel, ktoré patria medzi divy sveta.  Nachádzajú sa na rieke Zambezi. Šírka vodopádu je 1 800 m. Miestni obyvatelia nazývaju vodopády ako dým, ktorý hrmí.  Vodopády boli objavené v roku 1855 anglickým cestovateľom Davidom Livingstonom a pomenované podľa britskej kráľovnej Viktóri.

NP Kruger - jeden z nahväčších  národných parkov svea je domovom tzv. veľkej africkej päťky (lev, slon, nosorožec, byvol a leopard)

Harare - je  to rozmanité mesto plné parkov, záhrad, farebných ulíc, ale aj modernej architektúry.  V meste sa nachádza aj jazero Chivero, ktoré je zároveň najnižšie položeným bodom mesta. K najväčším zaujímavostiam mesta patrí rímsko-katolícka katedrála,  knižnica kráľovnej Viktórie a národná galéria.

NP Matobo - je najznámejšia oblasť v Afrike, čo sa týka výtvarných pamiatok. Je tu množstvo jaskýň, pričom k najznámejším patria Nswatugi, Silozwane alebo Inanke. Jadro celej oblasti leží na území Národného parku Matobo, ktorý je zapísaný v zozname UNESCO. Po príchode si na niektorom pekných vyhliadkových miest užijete tzv. sundowner, teda africkú večernú siestu.

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 16.11.2018 11 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 2 900 €+príplatky Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 27.9.2018 20 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 3 578 €konečná cena Detail
 4.10.2018 20 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 3 578 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 22.9.2019 13 dní Podľa programu leteckyleteckyPraha 4 539 €4 229 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 11.5.2019 17 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 452 €+príplatky Detail
 23.11.2019 17 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 452 €+príplatky Detail
 5.7.2019 17 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 816 €+príplatky Detail

ďalšie ponuky >

Ponúkame 4 ubytovacích kapacít za cenu 2 900 € - 4 830 €.