Tunisko najdostupnejšia krajina s nádychom orientu.

Orientálne Tunisko

Dlhé pláže s jemným pieskom, nádych orientu a modré strechy to je Tunisko. Krajina, ktorú si každý zamiluje či už kvôli jej plážam, priezračnému moru, nezabudnuteľným zážitkom alebo chutnej tuniskej kuchyne.Tunisko sa delí na viacero turistických miest. Mahdia, miesta kde sú najkrajšie a najširšie pláže. Táto oblasť je veľmi známa a navštevovaná. Môžete navštíviť aj starú časť Mahdie. Monastir je pokojné prístavné mestečko. Toto stredisko vyhľadávajú najmä mladí ľudia pre zábavu a jeho polohu, nakoľko sa priamo v tomto stredisku nachádza letisko. Port El Kantaoui je najnovšie stredisko v Tunisku, ktoré bolo postavené...

iba kvôli turizmu. Je to miesto plné reštaurácii, butikov, promenád. Len cca 5 km od prístavu Port El Knataoui sa dostanete do strediska Sousse. Sousse je veľmi známe stredisko, kde nájdete všetko čo pre vašu dovolenku potrebujete. Okrem luxusných hotelov tu nájdete aj plno trhovísk a bazárov, dlhé pláže. 
Hamammet je najväčším turistickým strediskom Tuniska. Uvidíte tu kaviarničky plné tuniských mužov posedávajúcich pri kávičkách, ženy zahalené v šatkách. Na mori objavíte mnoho pirátskych lodí a večer ovládnu ulice mestečka ruch a zábava. Ostrov Djerba vďaka nádherným plážam, príjemnému podnebiu a prívetivým ľuďom, patrí medzi najobľúbenejšie destinácie Tuniska.