Trinidad a Tobago za 0 €

Detail štátu

Trinidad a Tobago Trinidad a Tobago - transparent

Trinidad a Tobago, dlhý tvar Republika Trinidadu a Tobaga, je štát v Karibskom mori.

Všeobecné informácie:

Trinidad a Tobago je ostrovný štát v Karibskom mori pri severnom pobreží Južnej Ameriky na dvoch ostrovoch, Trinidadu a Tobaga a ďalších 21 malých ostrovoch.

Hlavné mesto - Port-of-Spain

Väčšinu povrchu Trinidadu tvoria ploché alebo mierne zvlnené olejnaté sedimenty. Na pobreží sú početné bažiny. Juh ostrova je obklopený koralovými útesmi. Značnú časť ostrova pokrýva dažďový prales.

Pôvodnými obyvateľmi boli Arawakové, ktorí boli neskôr vytlačení Kariba. Ostrov je známy etnickú zmesou svojich obyvateľov. Popri už spomínaných černochov a Indov tu žijú menšiny belochov, miešancov a Číňanov. Nie je výnimka, že v jednom meste môžeme nájsť vedľa kresťanského kostola moslimskú mešitu a budhistický chrám. Preto sa na ostrovoch vytvorila jedinečná domáce kultúra.

Krajina patrí k najlepšie prosperujúcim štátom v Karibiku práve vďaka ťažbe ropy. Ďalej sa ťaží zemný plyn a asfalt. Hlavným odvetvím priemyslu je spracovanie ropy, ale rozvinula sa aj produkcia umelých hnojív, metanolu a oceľových výrobkov. Poľnohospodárstvo sa orientuje prevažne na vývozné artikle, ako je cukor, kakao a káva. Napriek tomu sa veľa potravín a spotrebného tovaru musí dovážať. Krajina má dobrú cestnú sieť a kvalitné štátne vzdelanie.

 

 
 

 

 
 


za cenu - .