Lago di Garda od 80 €

Detail destinácie

Lago di Garda Taliansko - transparent

Destinácia:

Ponúkame 18 ubytovacích kapacít za cenu 80 € - 1 138 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Sirmione - transparent 27° C Zajtra Počasí v Sirmione - transparent 23 - 29° C18.8. Počasí v Sirmione - transparent 24 - 30° C
19.8. Počasí v Sirmione - transparent 23 - 31° C20.8. Počasí v Sirmione - transparent 24 - 31° C21.8. Počasí v Sirmione - transparent 24 - 31° C
22.8. Počasí v Sirmione - transparent 24 - 30° C23.8. Počasí v Sirmione - transparent 24 - 31° C24.8. Počasí v Sirmione - transparent 24 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis

Lago di Garda je najväčším talianskym jazerom ľadovcového typu. Rozkladá sa na rozlohe 369,98 km2 v blízkosti mesta Verona v severnej časti krajiny. Svoju strategickú polohu získalo vďaka tomu, že sa rozprestiera na hranici troch regiónov, a to menovite Trentina - Alto Adige, Benátska a Lombardie. Severná časť jazera má pretiahnutý, fjordovitý tvar, južný je naopak guľatej podoby.


Klíma okolo jazera je stredomorské, a preto je idálne najmä pre letnú dovolenku. Darí sa tu taktiež mnohým druhom plodín. Na severu je predovšetkým vinná réva, na juhu zase citrusy a olivy.


Vďaka vetrom vanúcim v okolí jazera (najvýznamnejší je teplý vietor Ora) dáva Lago di Garda svojím náštevníkom ilúziu pobytu u mora. Taktiež vďaka mnohým prúdom a vlnám je táto destinácia veĺmi vyhľadávaná všetkými milovníkmi vodných športov. Každý si tu môže dosýta užiť windsurfing, plachtenie, veslovanie alebo športové rybárenie. Okolie je vhodné taktiež pre turistiku či cyklistiku, in-line korčuľovanie, horolezectvo na tzv. ferratách (presne vymedzených "cestách"), jazdu na koni, tenis a golf a ďalšie druhy športov, vrátane tých plážových.Jazero samozrejme ponúka taktiež množstvo kempov, pláží a hotelov, čo priamo dokresľuje stredomorskú stredomorskú atmosféru. Lago di Garda je obklopené hneď niekoľkými väčšími mestami, mestečkami či priamo turistickými letoviskami, takže na výbe má prípadný zaujemca z širkej škály možností.Arco je skôr pokojnejšie mestečko vhodné najmä pre horskú cyklistiku a horolezectvo. Každoročne sa tu konajú medzinárodné závody v týchto športoch. Riva del Garda leží priamo na severu jazera. Ako druhé najviac osídlené miesto v okolí (žije tu 13 000 obyvateľov) je žijúcim centrom kultúry a zábavy. Okrem historického centra tu nájdete množstvo obchodov, prístav pre plachetnice a neoodeliteľná súčasť talianskeho života - reštaurácie a pizzerie. Miestna pláž je nedlhšia a najvyhľadávanejšia z celého jazera.Torbole nájdeme taktiež na severnom brehu jazera. Vďaka tzv. "odpoledným vetrom" patrí medzi najznámejšie lokality pre windsurfing. Malebné okolie mesta ponúka výhľad na jazero oblkopené skalami, horu Monte Baldo a prírodu nie nepodobnú fínskym fjordom.Malcesine je prístavom vo východnej časti jazera. Pre svoj charakter hone navštevované stredomorské destinácie je nazývaný "olivovou riviérou". Lokalita je asi najobľúbenejšia z celej oblasti Lago di Garda. Nachádza sa na úpätí hory Monte Baldo, kde nájdeme i krásnu botanickú záhradu. V historickom centre mesta si iste obľúbite niektoré z pamiatok, ako napríklad historický palác Palazzo dei Capitani. kúsok od mesta je menšia destinácia s názvom Brenzone.San Zeno di Montana je malé horské mestečko ležiace rozprestierajúce sa nad jazerom Lago di Garda. Torri del Benaco je pokojným romantickým prístavným mestečkom obklopené stredovekými hradbami.


Mesto Garda sa rozkladá na východnom pobreží jazera. Ako väčšina miest v okolí sa i ono vyznačuje historickým centrom s krivoľakými uličkami. V meste taktiež môžeme obdivovať množstvo krásnych a zdobených viliek. Severne od mesta sa nachádza výbežok San Vigilio pýšiace sa vilou Guarienti s obrovskou záhradou. V polovici augusta sa v meste Garda každoročne konajú Veslárske závody.Mestečko na východnej strane jazera Bardolino - leží na tzv. olivovej riviére, ktorá je plná kopcov s olivovníkmi a vinnou révou. Je známe predovšetkým pestovaním vína. Juhovýchodne položené mesto Larise sa pýši stredovekým hradom a Benátskou colnicou (Dogana Vegneta).


Peschiera del Garda sa nachádza len niekoľko kilometrov od Verony a je dôležitým dopravným bodom. Každý týždeň sa tu konajú typické talianske trhy.


Kúpeľné mestečko Sirmione je rajom relaxácie a vodných športov. Leží v južnej časti jazera. Pri prehliadke mesta Vás iste zaujmú pozostatky rímskej vily a kúpeľov Grotte di Catullo.


Desenzano del Garda je najväčším mestom pri pobreží Lago di Garda. V stredovekej ére bolo dôležitým strategickým bodom celého Talianska. Historické centrum i miestny prístav iste stoja za naštevu. V okolí sa nachádza množstvo hradov, pevností a vil. Doporučeniahodné je mesto taktiež ako pre vyznávačov vodných športov tak nočného života. Neďaleko mesta sa nachádzajú ďalšie turistické destinácie, ale sú počtom obyvateľov menšie - a to Manerba del Garda a Saló.Gardone Riviera bolo skôr obĺúbeným víkendovým sídlom šľachticov, čo mestu dodnes prepožičalo nádych akejsi unikátnej elegancie. Pýši sa krásnymi záhradami a parkami.


Tremosine leží na úpätí Álp, čo dáva miestnej prírode nepoškvrnený a neobyčajný ráz.Na západnej strane jazera nájdeme Limone del Garda. Vďaka krajine a vegetácii je jedným z obĺúbených letovisiek v okolí. Je tvorené kamenitou plážou a prístavom.


Dominantou mesta sú neobyčajné terasy so skleníkmi (tzv. limonaie) slúžiace k pestovaniu cetrusových plodov.Zábavy si u Lago di Garda užijete dosýta. Pokiaľ by Vám však nestačilo leňošenie na pláži, prechádzky mestom či športovanie, môžete sa zabaviť v niektorom zo zábavných parkov (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash).

Výsledky hľadania
Hodnotenie:
4,4 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
od 80 €
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 6.10.2018 9 dní Polpenzia vlastnávlastná 80 €konečná cena Detail
 6.10.2018 8 dní Polpenzia vlastnávlastná 80 €konečná cena Detail
 6.10.2018 6 dní Polpenzia vlastnávlastná 80 €konečná cena Detail
LM
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 81 €konečná cena LM Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 108 €konečná cena LM Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 146 €konečná cena LM Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 7.10.2018 5 dní Bez stravy vlastnávlastná 110 €konečná cena Detail
 14.10.2018 5 dní Bez stravy vlastnávlastná 110 €konečná cena Detail
 16.10.2018 5 dní Bez stravy vlastnávlastná 110 €konečná cena Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 3.10.2018 5 dní Raňajky vlastnávlastná 141 €konečná cena Detail
 6.10.2018 5 dní Raňajky vlastnávlastná 141 €konečná cena Detail
 7.10.2018 5 dní Raňajky vlastnávlastná 141 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 7.10.2018 5 dní Raňajky vlastnávlastná 144 €konečná cena Detail
 9.10.2018 5 dní Raňajky vlastnávlastná 144 €konečná cena Detail
 10.10.2018 5 dní Raňajky vlastnávlastná 144 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >