Apulia od 71 €

Detail destinácie

Apulia Taliansko - transparent

Destinácia:

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 71 €.

Popis

Apulie v minulosti predstavovala široko otvorenú bránu na Východ, čím si vyslúžila výborne umenie obchodovať. Región Apulie bol dlho pod vplyvom Grékov a vďaka tomu sa vyznačuje impozantnou architektúrou. Obzvlášť kostoly a hrady nesú patrný vplyv pôsobenia zvonku než z domovského Talianska. Apulie je naviac veľmi úrodná a je známa produkciou veľmi kvalitného vína a olivového oleja.


Poloostrov Gargano, kde sa Apuie nachádza je vysoký skalnatý výbežok do Jadranského mora, ktorý si dokázal zachovať nedotknutú krajinu, nespočetné množstvo malebných zátok a útesov. Na severe sa nachádzajú dve veľké lagúny – Lesina a Varano a pozdlž pobrežia sa nachádzajú obľúbené apulijské letoviska - Vieste, Peschici, Rodi Garganico, San Menaio, Mattinata, s rozprávkovo bielymi domčekmi, krivoľakými uličkami, typickými reštauráciami. Stredná Apulie sa pýši podivnými domčekmi nazvanými trulli, čo sú tradičné biele


stavby s kuželovitými strechami, ktoré sa nachádzajú v lokalitách


Alberobello a Locorotondo.


Zaujímavosti

Osemrohová kamenná stavba Del Monte to ilustruje veľmi pôsobivo.


Románske katedrály svedčia o rozkvete, ktorý Apulia zažila pod vládou Staufov. Ďalšou atrakciou je barokové mesto Lecce. Fantasticky vytvorené fasády z pieskovca sa vo večernom svetle rozžiaria teplými zlatými tónmi. V údolí Itria Vás zase prekvapia originálne guľaté Trulli-stavby. Sú zapísané do Listín kultúrneho dedičstva UNESCO. V Apulli je veľmi dobrá automobilová a železničná sieť. Región je ľahko dosiahnuteľný vďaka letiskám Brindisi a Bari.

Výsledky hľadania
Villaggio MALIA
vlastná -
Bez stravy
Hotel
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
od 71 €
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 21.10.2017 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 71 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >