Švédsko za 0 €

Detail štátu

Švédsko Švédsko - transparent

Švédsko

Švédsko

 Švédsko je ideálnym miestom na dovolenku pre ľudí, ktorí radi obdivujú prírodu. Takmer 50% rozlohy krajiny je zalesnenej, a nespočetné jazerá ponúkajú nádherné prírodné scenérie a možnosti vodných športov. Švédske historické mestá sú veľmi pôvabné.

Časový posun: 0 hod.

Dĺžka letu:  1.40 hod z Bratislavy

Víza: platný občiansky preukaz alebo platný pas

Letecké zájazdy do Švédska ponúkame s odletom z Bratislavy a Košíc do Stockholmu,Malmo, Lulea. Dĺžka transferuz z letiska Helsingbrog do mesta Malmo 64 km a z letiska z Lulea do mesta Abisko 454 km. Miestna mena je švédska koruna.

 

Máme pre Vás ponuku v turistickom meste Helsingbrog je to švédske prístavné mesto, ktoré leží pri severnom ústí morského prielivu. Je jedním z najstarších miest Švédska. V Helsingborgu môžete stráviť niekoľko dní. Doporučujeme navštíviť prameň najslávnejší švédskej minerálnej vody, pivovar Helsingborgs Bryggeri, Oxhallen – tržnicu s jedlom od miestnich farmárov, továrňu na škoricové dobroty Lakritsfabriken. Ak by ste chceli návštíviť dejovište Hamleta, do dánského Helsingoru a na jeho hrad Kronborg je to len čtyři kilometre přes öresundský průliv.       

Pripravili sme pre Vás ponuku ubytovania aj v hlavnom meste Štokholm. Nájdete všetky druhy ubytovania, od elegantných hotelov s výhľadom na more, po nezvyčajné hostely. Odporúča sa, ubytovanie rezervovať vopred, aspoň na prvú noc. Mesto je plné barov, koncertov, klubov, kín a divadiel. Veľmi dobrá je živá hudba v baroch. Obchodnou štvrťou je staré mesto Gamla Stan. Obchody blízko Kráľovského paláca navštevuje aj švédska kráľovná. Hlavnou nákupnou ulicou je  Västerlånggatan s mnohými starožitníctvami.

Fakulatatívne zájazdy Švédsko

Malmo - dominantou mesta Malmö je určite obytná mrakodrapová budova, ktorá sa nachádza v jeho severnej časti blízko prístavu. Centrom je tzv. Gamla Staden, co v prekladu znamená Staré mesto.

Trelleborg - relleborg je prístavné mesto na juhu Švédska, ktoré spája Švédsko s Nemeckom trajektovou dopravou. Mesto s bohatou históriou.

Gotland a Öland - obidva najväčšie švédske ostrovy ležia v Baltickom mori, juhovýchodne od švédskej pevniny. Je tu viac slnka ako inde vo Švédsku. Ostrovy sú predovšetkým zaujímavé pre obdivovateľov vtákov a kvetov a nachádza sa tu mnoho historických mestečiek a miest, stredoveké hrady a hroby. K obidvom ostrovom je každý deň viac spojení kompou, na Öland sa dostanete aj autobusom cez najdlhší most v Európe (pri mesta Kalmar). Všade je možnosť si prenajať bicykel.za cenu - .