Sudán za 2 737 €

Detail štátu

Sudán Sudán - transparent

Sudán

Sudán

 

Prečo ísť do Sudánu? Pretože táto krajina čiernych faraónov je mimo hlavných turistických trás, čakajú vás tu desiatky pyramíd, starovekých stavieb, ale aj tajomné dervišské tance.Úplne opustené a bez dohľadu sa v Nubijskej púšti z ničoho nič týčia hlúčiky pyramíd a chrámov. Kráľovská nekropola Meroe vám vyrazí dych krásou asi stovky pyramíd v susedstve nádherných piesočných dún.

 

Časový posun: +1 hod.

Dĺžka letu: 12 hod.

Víza: Občania SR potrebujú pre vstup na územie Sudánu cestovný pas a platné víza. Cestovný pas musí mať platnosť minimálne 6 mesiacov od dátumu vstupu do Sudánu. V cestovnom pase nesmie byť udelené izraelské vízum

 

Letecké zájazdy do Sudánu ponúkame s odletom z Bratislavy a Košíc do Chartúmu, Port Sudan, Meroe, Kassali. Dĺžka transferu z letiska Atbara  do hlavnéme mesta Chartum 350 km, a do Meroe 95 km. Miesta mena v Sudáne je Sudanská libra

 

Pripravili sme si pre Vás ponoku ubytovania v hlavnnom meste Chartúm. Nájdetet tu lacné ubytovanie i jedlo sa dá v hlavnom meste nájsť v okolí veľkej mešity a s jeho hľadaním vám ochotne pomôže prvý Sudánec, na ktorého narazíte. Hlavné mesto Sudánu Chartúm leží v údolí rieky Níl. Určite nezabudnite navštíviť archeologicé múzeum, ktorého expozície obsahujú zbierky z mnohých období sudánskej histórie. V tunajšej záhrade stoja dva zrekonštruované egyptské chrámy. Nezameniteľnou atmosférou vás obklopí trhovisko Omdurman Suk, kde sa vám budú snažiť predať výrobky z ebenového dreva a slonoviny, zlaté šperky a skrátka čokoľvek, za čo im budete ochotní zaplatiť.

 

Fakultatívne výlety Sudán

 

Hora Jebel Barkal - pár kilometrov od rieky Níl sa týči hora Jebel Barkal. Táto svätá hora je z červeného pieskovca a vďaka svojej veľkosti a kráse bola vždy miestom náboženského významu. Na jej úpätí starí obyvatelia postavili mesto Napata, ktoré bolo niekoľko storočí hlavným mestom celej ríše. Preto tu nájdeme rozľahlé pohrebisko a tiež množstvo ešte neodkrytých archeologických nálezísk.

Pyramída faraóna Taharqy - stavbou, ktorú v týchto miestach rozhodne nesmiete prehliadnuť, je najvyššia , merajúca 50 metrov. Ten najkrajší zážitok vás samozrejme čaká vo vnútri, pretože vidieť tie úchvatné maľby a reliéfy len za svitu strážcovej lampy je jednoducho neuveriteľný pocit.

Města Karima - blízko meta sa nachádza archeologická lokalita Jebel Barkal. Dominantou tejto lokality je hora s plochým vrcholom. Pri jej úpätí sú dve nekropole s pyramídami, základy egyptského chrámu. Vo vnútri hory se nachádza skalný chrám, zasväcený bohu slunce Amonovi.

 

 

 

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.5.2019 9 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 2 737,10 €+príplatky Detail
 20.9.2019 9 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 2 737,10 €+príplatky Detail
 20.9.2018 9 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 2 963 €+príplatky Detail

ďalšie ponuky >

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 2 737,10 € - 2 963 €.