Japonsko

Japonsko

Japonsko

Krajina tradícií a modernej súčasnosti. Príďte a spoznajte bližšie túto krajinu bohatou na pamiatky. Vstúpte do jej tajomstiev a navštívte mesto Kjóta, ktoré bolo takmer 1200 rokov hlavným mestom a sídlom cisára. Medzi najkrajšie zákutia mesta patrí hrad Nidžó a kláštor Kijomizu, či svätyňa Jasaka a štvrť gejší Gion. Medzi známe kláštory tohto mesta patria aj - Kinkakudži, Ginkakudži a Sandžúsagendo. Poďte s nami na výlet do Hirošimy a budete svedkami jednej z najväčších tragédií minulého storočia. Užijete si liečivý prameň v onsene a ubytovaní budete v rekreačnej oblasti Širahama s preslávenou plážou so snehovo bielym pieskom a tyrkysovo modrým morom. Na záver uvidíte na vlastné oči naozajstný sumó turnaj. Tak príďte a zažite s nami Japonsko!

Oficiálny názov: Japonské cisárstvo
Rozloha: 377.815 km2
Počet obyvateľov: 125 mil.
Hlavné mesto a ďalšie dôležité mestá: Tokio, Honšú, Hokkaidó, Kjúšú a Šikokú
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia s cisárom a voleným parlamentom

PONUKA ZÁJAZDOV DO JAPONSKA

 

Poloha:

Japonské súostrovie leží v severovýchodnom okraji Tichomorského bazéna. Tiahne sa vyše 2 700 km dlhým oblúkom pozdĺž východného pobrežia ázijského kontinentu približne medzi 45° zemepisnej šírky na severe a 24° na juhu. Japonské ostrovy tvoria hlavnú súčasť rozsiahlej reťaze ostrovov, tiahnúc sa od polostrova Aljaška cez Aleuty k polostrovu Kamčatka a Kurilským morom. Na juhu pokračuje táto reťaz súostrovím Rjúkjú až k ostrovu Taj-wan. Územie Japonska tvoria štyri hlavné ostrovy – severný Hokkaidó, stredné Honšú a Šikoku, južný Kjúšú a ďalších takmer štyritisíc menších ostrovov a ostrovčekov. Obývaných je ich asi päťsto. Celková rozloha Japonska je 377 435 km2. Najväčší a najhustejšie osídlený je Honšú s rozlohou 227 414 km2, Hokkaidó je najmenej osídlený a má rozlohu 78 073 km2, Kjúšú má 36 554 km2 a najmenší ostrov Šikoku 18 256 km2. 

 Prírodné podmienky Japonska:

Podnebie Japonska je ovplyvňované monzúnmi. Sever územia má chladné, stred mierne a juh subtropické podnebie. V lete postihujú Japonsko silné dažde, ktoré v auguste prechádzajú až do monzúnov. Západná časť územia má výrazne vyššiu zrážkovú činnosť. Dlhodobé priemerné teploty dosahujú v Tokiu v januári plus 3 stupne Celzia, v júli 25 stupňov Celzia.