Maledivy

Maledivy
 
Maledivy
 
Rozloha:                 298 km2
Počet obyvateľov:   385 925
Hlavné mesto:         Male
Časový posun:        + 4 hod.
Mena:                     rufiyaa (MVR)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Občania SR môžu do krajiny vstúpiť s platným cestovným pasom a vízami, ktoré je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu/deň.
 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Miestne pláže sú nádherné, s bělostným pískem a príjemne pozvoľným vstupom do mora. V každom turistickom rezorte nájdete aj bazén. Maldivskej ostrovy a ich pláže sú najkrajšie na svete. Ročne na exotické Maledivy zavíta okolo 300 tisíc turistov a vďaka tomuto ucty hodnému číslu sa stále hľadajú nové ostrovy, ktoré by mali nasýtiť dopyt 500 tisíc turistov. Maldivy sú unikátne vďaka tomu, že na každom z turisticky využívaných ostrovov sa nachádza iba jediný hotelvý komplex, ktorý je samostatnou jednotkou.
Potápanie a šnorchlovanie Maledivy sú vyhláseným rajom potápačov, ktorý je tvorený priezračne čistou vodou s bohatým podmorským životom. Šnorchlování je na ostrovoch Maledivy jedinečným zážitkom a potešením, pretože koralové útesy sú úplne všade okolo turistických pláží.