Kuba

Kuba
Kuba
 
Rozloha:                       110 860 km2
Počet obyvateľov:          11 423 952
Hlavné mesto:               Havana
Časový posun:               -6 hod.
Mena:                             kubánske peso (CUP)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Občania SR môžu požiadať o vízum na Kubánskej ambasáde v Bratislave. Ak je to za účelom turistiky, ambasáda vystaví tzv. turistickú kartu za poplatok 25 eur, ktorá je platná 30 dní. Pobyt sa dá u Imigračných úradov na Kube predlžiť o ďalších 30 dní.
 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Právom je  ostrov Kuba nazývaný Perla Karibiku. Disponuje všetkým, čo možno od prázdninového raja očakávať: nádhernými plážami, teplým morom, priaznivým podnebím a výbornými službam. Dovolenka na Kube sa premení na zážitok, ktorý si chce každý zopakovať.
Varadero - Najznámejším turistickým magnetom Kuby je bezpochyby Varadero, ktoré sa nachádza na polostrove Hicacos. Prachovo jemný biely korálový piesok, priezračné vody Karibiku a teplé lúče tropického slnka vytvárajú príjemný základ pre nezabudnuteľnú dovolenku.  Varadero je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných športov, ako napr. potápanie, šnorchlovanie, plachtenie...
Havana - Takmer dvojmiliónové hlavné mesto je plné nádherných architektonických skvostov, tradičných domov s mnohoročnou históriou. Celé mesto je typickou ukážkou typického kubánskeho života.