Keňa

Keňa
 
Keňa
 
Rozloha:                  582 646 km2
Počet obyvateľov:    38 000 000
Hlavné mesto:          Nairobi
Časový posun:         + 2hod.
Mena:                      Keňský šiling (KES)  
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Krátkodobé turistické vízum je možné získať i pri vstupe do krajiny na hraničnom prechode/letisku. Potrebné dokumenty: platný cestovný doklad, vyplnený formulár, spiatočná letenka, poplatok 50 USD. Dĺžka platnosti víza je maximálne 90 dní (3 mesiace).
 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Keňa je krajina mnohých krás. Pláže, národné parky, savany a historické miesta- to všetko si môžete užiť. Návšteva pestrých a divokých národných parkov Keni je priamo povinnosť!
Amboseli – národný park navštevovaný kvôli najvyššej africkej hore Kilimandžáro
Masai Mara – najznámejší a najnavštevovanejší park v Keni
Národný park Tsavo - Tsavo je najväčší park v Keni. Nachádzajú sa tu bohaté riečne      systémy, pramene, oázy a akáciové háje.
Pokiaľ patríte medzi milovníkov a obdivovateľov podmorského života, nech je Vaším cieľom Watamu. Toto malé plážové letovisko sa nachádza asi 24 kilometrov južne od mesta Malindi, ktoré má vlastný morský národný park.Nájdete tu ozaj ideálne a exkluzívne podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Miestne nádherné útesy hýria najrôznejšími farbami a pozorovanie farebných rybiek, rias a ďalších živočíchov sa pre Vás stanú nezabudnuteľným okamžikom.
Diani Beach
Diani Beach je najznámejšia a najnavštevovanejšia Keňská pláž, ktorá sa nachádza južne od Mombasy a ptrí k najkrásnejším letoviskám. Diani Beach je 17 km dlhá pláž s prekrásnym bielym pieskom, tyrkysovým morom a blízkym nádherným korálovým útesom. Toto stredisko je vhodné ako pre milovníkov nočného života, tak pre vyznávačov pokoja.