Juhoafrická republika

Juhoafrická republika
 
Juhoafrická republika
 
Rozloha:                 1 219 912 km2
Počet obyvateľov:    49 900 000
Hlavné mesto:          Pretória
Časový posun:         + 1hod.
Mena:                     juhoafrický rand (ZAR)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Na turistické a obchodné cesty občanov SR do JAR do 30 dní nie je potrebné vízum. Juhoafrický imigračný zákon vyžaduje, aby cestujúci pri vstupe do krajiny mal pre účely úradných záznamov vo svojom pase aspoň 1 (MZV odporúča 2) voľnú vízovú stranu. Ak táto podmienka nie je splnená, juhoafrické imigračné orgány často nekompromisne neumožnia vstup do krajiny a cestovateľa najbližším letom vrátia späť.
V prípade dlhšieho pobytu a na cesty za iným účelom treba požiadať o vízum na zastupiteľskom úrade Juhoafrickej republiky (JAR) vo Viedni.
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
JAR najvyspelejšia krajina čierneho kontinentu má nespočetné množstvo lákadiel - od unikátnych prírodných rezervácií s panenskou flórou a faunou po životom pulzujúce veľkomestá, kozmopolitné a diaľkami voňajúce prístavy, či pokojné mestečká skryté v zeleni záhrad a parkov. Pre obyvateľov strednej Európy je Južná Afrika navyše príťažlivá veľmi príjemným subtropickým podnebím. Vďaka svojej polohe na južnej pologuli ponúka leto v čase, keď v Európe vládne zima. Ak sa povie „Dnes svieti slnko v Južnej Afrike“, nie je to zveličovanie, platí to prakticky 365 dní v roku.
Južná Afrika sa o svojich návštevníkov dokáže skvele postarať. Moderne vybavené veľké i menšie hotely, spravidla o „hviezdičku“ lepšie než hotely rovnakej kategórie inde vo svete, ponúkajú pohodlie, bezpečnosť a dokonalé služby. Na stoloch reštaurácií zvyčajne nechýbajú miestne špeciality: najrôznejšie ryby, antilopie či pštrosie mäso, vynikajúce steaky a údené rebierka, exotické ovocie. Lahodné juhoafrické vína odborníci zaraďujú medzi najlepšie na svete.