Jordánsko

Jordánsko

 

Jordánsko
 
Rozloha:                 89.300 km2
Počet obyvateľov:    6 270 000
Hlavné mesto:         Amman
Časový posun:        + 1hod.
Mena:                     jordánsky dinár (JD)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Na vstup je potrebný platný pas najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.
Občania SR môžu žiadať o víza na Veľvyslanectve Jordánskeho hášimovského kráľovstva so sídlom vo Viedni. Jednorázové vstupné víza (single - cca 14,- USD) na dobu pobytu jedného mesiaca môžu získať aj na hraničných priechodoch (okrem priechodu Allenby, King Hussein Bridge). Víza s viacnásobným vstupom je nutné žiadať vo Viedni. Informácie o podmienkach pobytu poskytne Veľvyslanectvo Jordánskeho hášimovského kráľovstva vo Viedni.
 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Leží v severovýchodnej časti Arabského poloostrova, jeho západný cíp sa dotýka Červeného mora. Územie tvorí náhorná plošina so suchými údoliami, ktorá sa na západe zvažuje k Mŕtvemu moru a na východe precháda do púšte. Nachádza sa tu mnoho úchvatných historických pamiatok, z nich sú niektoré zapísané na zozname UNESCO, napr. Sv. Petra, rímske mesto Jerashe, križiacky hrad Kraack des Chevaliers, Qusair Amra. Celoročnú príjemnú teplú klímu a ideálnu možnosť kúpania v Červenom mori nájdete v letovisku Aqaba na juhu zeme.
Mŕtve more
Je jazero bez odtoku s rozlohou 75 x 7 km. Lokalita je vyhľadávaná pre svoje liečivé a blahodárne účinky na ľudský organizmus. Práve vysoká koncentrácia solí a minerálov pomáha liečiť najrôznejšie choroby, predovšetkým kožné. V dnešnej dobe je na obidvoch brehoch jazera mnoho špecializovaných kliník, do ktorých prichádzajú klienti z celého sveta a využívajú liečebné účinky nielen slanej vody, ale aj bahenných zábalov.