Indonézia

Indonézia
Indonézia
 
 
Rozloha:                   1 919 440 km2
Počet obyvateľov:      234,700 000
Hlavné mesto:           Jakarta
Časový posun:          + 6hod.
Mena:                       indonézska rupia ( IRP)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Slovenskí občania potrebujú pri vstupe na územie Indonézie platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov a vízum, o ktoré je možné požiadať na Veľvyslanectve Indonézie v Bratislave, alebo ho získať po príchode do krajiny. Pre slovenských občanov to znamená, že môžu pricestovať do Indonézskej republiky bez víz a požiadať o ne pri vstupe do krajiny na hraničnom priechode, prípadne na letisku. Poplatok za vydanie víza na 7 dní je 10 USD, na 30 dní 25 USD.
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Starobylé a posvätné chrámy sú prevažne budhistické a hinduistické. Miestni obyvatelia sú známi svojou pohostinnosťou a priateľským správaním sa k cudzincom a tiež svojou dávnou kultúrou a zvykmi.
Ostrov Bali je podľa legiend domovom božstiev. Na ostrove prevláda hinduistické náboženstvo. Tento turistický raj je charakteristický piesočnatými plážami so zlatistým alebo čiernym pieskom a luxusnými hotelmi. Pouličné obchodíky ponúkajú nepreberné množstvo domácich remeselných výrobkov a čerstvého exotického ovocia.
Susedný ostrov Lombok je doslova oázou pokoja a je vhodný hlavne pre návštevníkov, ktorí si chcú oddýchnuť pred ruchom civilizácie. Prekrásne tiché pláže, teplé more a malé sasacké dedinky s tradičnými domčekmi dotvárajú celkovú exotickú atmosféru ostrova.
Indonézia je až neskutočný kúsok neporušenej prírody a zachovalej kultúry v dnešnom modernom svete.