Egypt

Egypt

 

Egypt

Rozloha:                       1.001.450 km2
Počet obyvateľov:         74 718 000mil.
Hlavné mesto:               Káhira
Časový posun:              +1hod.
Mena:                           egyptská libra ( EGP)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Ministerstvo zahraničných vecí SR povoľuje slovenským turistom cestujúcim do Egypta, vybaviť si vstupné víza aj po prílete do krajiny. Egyptské víza sa vydávajú priamo na letiskách v Káhire, Hurgháde a Sharm-el Sheikhu. Pri vstupe do Egypta je pre občanov SR potrebný platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate a pobytové turistické vízum. Vízum si môžete zabezpečiť aj individuálne na egyptskom veľvyslanectve v Bratislave alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.
 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Egypt je jednou z najnavštevovanejších arabských krajín. Táto krajina s bohato rozvinutým cestovným ruchom, sa z neho naučila aj patrične ťažiť. I keď ide o arabskú krajinu, svoj cestovný ruch si zakladá predovšetkým na pamiatkach ešte z predislamskej éry. Egypt ťaží zo svojho dedičstva antickej kultúry, no nie len z neho.  Je to krajina nesmierne lákavá a bohatá na mnohé pozoruhodnosti, ktoré sem priťahujú húfy turistov.
Výlety:  Káhira je srdcom Európy už viac ako tisíc rokov. Mesto, ktoré je slávne svojou históriou, architektúrou a mešitami. Najznámejším miestom je Citadela stredoveká pevnosť stará 700 rokov.
Gíza- mesto na západnom brehu Nílu, kde sa nachádza jeden zo siedmych divov sveta 3 pyramídy patriace posledným faraónom. Pyramídy sa delia o rovinu púšte so Sfingou –sochou faraóna s telom leva a hlavou človeka.
Luxor- patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie mestá v Egypte. Nachádza sa tu najväčšie múzeum na svete s veľkým množstvom starovekých pamiatok.