Dominikánska republika

Dominikánska republika

 

Dominikánska republika
 
Rozloha:                       48 511 km2
Počet obyvateľov:          9 507 133
Hlavné mesto:               Santo Domingo
Časový posun:              -5 hod., počas letného času - 6hod.
Mena:                           dominikánske peso ( DOP)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Slovenskí občania, cestujúci do Dominikánskej republiky, potrebujú vstupné víza, resp. turistickú kartu, ktorú získajú na letisku v Punta Cana po prílete do Dominikánskej republiky (za poplatok). Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate na Slovensko, s minimálne jednou voľnou stranou. Deti nad 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas.
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Dominikánska republika je známa svojimi krásnymi dlhými plážami s bielym jemným pieskom lemovanými množstvom kokosových paliem. Napriek tomu, že sú pláže verejné, sú udržiavané miestnou samosprávou a v priestoroch hotelových rezortov a ich blízkosti aj hotelovými zriadencami. Hotely na plážach poskytujú lehátka, slnečníky a občerstvenie.
Pre tých, čo obľubujú šnorchlovanie je toto miesto ako stvorené. Šnorchlovať môžete priamo pri hoteloch, ale lepšie je vyjsť si na koralové ostrovy v okolí, či v rámci výletu.
Na ostrove sa nachádza niekoľko veľmi kvalitných golfových ihrísk, kam sa môžete dostať autom či hotelovým zvozom. V oblasti Punta Cana je najstarším golfovým areálom Golf de Bávaro (1991), najnovším menším White Sands Golf.