Čile

Čile
 
Čile
 
Rozloha:                756 950 km2
Počet obyvateľov:   17,1 mil.
Hlavné mesto:         Santiago de Chile
Časový posun:         - 4 hod
Mena:                    čílske peso (CLP)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Občania SR potrebujú na vstup do krajiny platný cestovný pas.
 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Ohňová zem, púšť Atakama, cez tridsať národných parkov, obrovské Andy, aktívne sopky, nekonečné pláne Patagónie, dokonca kúsok Antarktídy. Toto všetko ponúka Chile, krajina, ktorá na mape vyzerá ako malý kúsok Južnej Ameriky, ale pritom je dostatočné veľká, aby ste jej tajomstvá objavovali aj celý život.
Najstaršie, najväčšie a hlavné mesto zeme je Santiago de Chile. Jednou z hlavných atrakcií tejto metropoly je výjazd kabínkovou lanovkou na 869 metrov vysoký kopec San Cristóbal. Odtiaľto budete mať Santiago doslova na dlani. Ďalšia pozoruhodná stavba kostol a múzeum sv. Františka so stálou expozíciou obrazov zo života Františka z Asisi sa stala veľmi navštevovanou pamiatkou.
Valparaiso
Podľa mnohých je najfascinujúcejším mestom v Chile práve Valparaiso. Jeho centrum bolo vyhlásené za svetové kultúrne dedičstvo a je pod ochranou UNESCO.Mesto pôsobí dojmom, že sa v ňom len nedávno skončila vojna. A práve to dodáva tomuto miestu kúzelnú atmosféru. Stredom mesta je Plaza Sotomayor s parkami, obklopená správnymi budovami, a stanica Puerto. V ich blízkosti sú sústredene samé zaujímavé atrakcie. Nájdete tu katedrálu, parky, divadlá či kaviarne. Vo vedľajších uličkách však objavíte niekoľko koloniálnych budov, medzi ktorými sa týči pozoruhodný kostol La Matriz.