Čierna Hora

Čierna Hora

 

Čierna Hora

Rozloha:                 13 812 km2
Počet obyvateľov:     630 548
Hlavné mesto:         Cetinje-sídelné Podgorica-administratívne
Časový posun:         žiadny
Mena:                     euro (EUR)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Občania SR môžu do krajiny cestovať na občiansky preukaz, ak ich dĺžka pobytu nepresiahne 30 dní. Ak dĺžka pobytu presiahne 30 dní no je maximálna 90 dní, v tom prípade Čierna Hora uplatňuje pre občanov SR aj bezvízový styk na všetky druhy pasov.
 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Čierna Hora sa môže pochváliť predovšetkým krásnou prírodou. Nájdeme tu niekoľko chránených oblastí, ktoré si do dnešnej doby udržali raz divokej prírody. Turisti môžu obdivovať NP Skaderské jazero, ktoré je najväčším jazerom na Balkánskom poloostrove a najväčším národným parkom Čiernej Hory. NP Biogradska Gora- prioritou parku sú nedotknuté lesy so stromami starými viac ako 500 rokov, ľadovcové jazierka. Park je preslávený ako gemorfologicky unikátny.
Krajina je zaujímavá svojimi krásnymi malebnými plážami. Medzi najznámejšiu patrí pláž Zlaté pobrežie, s liečivým pieskom obsahujúcim minerály, vhodným pre reumatikov. Velika Plaža- prezývaná Ulcijnská Copacabana je zasa známa svojou dĺžkou a čistotou. Ide o jednu z najkrajších a zároveň najdlhších pláži na Jadrane.