Belgicko

Belgicko

 

Belgicko
Rozloha:                   30 528 km2
Počet obyvateľov:     10 511 000
Hlavné mesto:           Brusel
Časový posun:          žiadny
Mena:                       euro (EUR)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Občania SR môžu vstúpiť a zdržiavať sa na území Belgicka na základe platného cestovného pasu alebo platnej identifikačnej karty SR po dobu 3 mesiacov.
 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Máte chuť vyraziť do zahraničia a pritom zostať v srdci Európy? Chcete spoznať sympatických a prívetivých ľudí, prezrieť si zaujímavé historické pamiatky a pritom stráviť na ceste iba niekoľko desiatok minút? Potom je tu Belgicko - ponúkajúce sa v celej svojej kráse – turisticky trochu opomínané, ale o to lákavejšie. Podniknite výlet do jednej z najmenšícheurópskych krajín, do krajiny voňajúcej čokoládouapivom, kde prívetivý prístup k cudzincom je samozrejmosťou.
Najnavštevovanejšie miesta- slobodná univerzita v Bruseli * radnica s gotickou fasádou v Mechelene (zo 14. stor.) * vodný hrad v Beersele (zo 14. stor.) * „oceľové mesto“ - oceliarne pri Charleroi v Henegavsku * Gent (dom francúzskych lodníkov ) * Bruggy (radnica) *Antverpská katedrála * katedrála v Tournai * zámok Walzin * radnica v Lovani príroda – údolie rieky Semois v Ardenách
Veľké mestá 
Antverpy – mesto diamantov a umenia, pulzujúce mesto s jedným z najväčších prístavov sveta
Brusel – plný stavebných pamiatok, zaujímavých múzeí a turistických lákadiel (Atomium, socha cikajúceho chlapca apod.)