Barbados

Barbados

 

Barbados
Poloha:                           431 km2     
Počet obyvateľov:             281968   
Hlavné mesto:                  Bridgetown  
Časový posun:                 -5hod.                                                           
Mena:                             Barbadoský dolár (BBD)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Medzi členskými krajinami EÚ (a teda aj SR) a Barbadosom platí bezvízový styk.
Európske spoločenstvo podpísalo dohodu s Barbadosom 25.5.2009 o zrušení víz pri krátkodobých pobytoch. Táto dohoda umožňuje občanom oboch strán cestovať bez víz na územie druhej zmluvnej strany na maximálne obdobie 3 mesiacov počas 6 mesiacov, a to pri všetkých účeloch cesty (turistika, vedecké aktivity či obchodné/podnikateľské cesty). Na vstup do Barbadosu je nevyhnutný platný cestovný pas.
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Len 34 km dlhý a 22 km široký je karibský ostrov Barbados. Barbados je miestom, ktoré vyhľadávajú hlavne nadšenci podmorského sveta. Okrem rýb a koralov môžete pri šnorchlovaní a potápaní vidieť pod vodou aj vraky lodí. Odpočívať môžete na dlhých plážach s bielym pieskom. Vďaka stálym teplotám počas roka, ktoré sa pohybujú okolo 30 stupňov, je Barbados miestom na strávenie príjemnej dovolenky. Hlavná sezóna je od decembra do apríla.
Barbados uchváti aj tých, ktorí obľubujú nočný život. Nájdete tu mnoho reštaurácii, barov a diskoték. Život na Barbadose je typicky karibský, aj keď má niečo z Anglicka.