Bahamy

Bahamy

 

Bahamy

Rozloha:                  13 939 km2

Počet obyvateľov:     307 451  
Hlavné mesto:          Nassau
Časový posun:         - 5 hod oproti SEČ
Mena:                      bahamský dolár (BSD)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Medzi členskými krajinami EÚ (a teda aj SR) a Bahamami platí bezvízový styk.
Európske spoločenstvo podpísalo dohodu s Bahamami 25.5.2009 o zrušení víz pri krátkodobých pobytoch . Táto dohoda umožňuje občanom oboch strán cestovať bez víz na územie druhej zmluvnej strany na maximálne obdobie 3 mesiacov počas 6 mesiacov, a to pri všetkých účeloch cesty (turistika, vedecké aktivity či obchodné/podnikateľské cesty), avšak okrem osôb cestujúcich za účelom vykonávania zárobkovej činnosti. Pre občanov SR je k ceste potrebný cestovný pas platný 6 mesiacov po príchode z krajiny.
 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Tento exotický ostrov ponúka bránu do sveta zábavy a oddychu o ktorom ste vždy snívali. Zaobídete sa bez vysokých cien a dlhého cestovania. Stačí pohľad na biele pláže, priezračné more a bezoblačnú oblohu a človek sa cíti ako v inom svete.Ostrov Grand Bahama je ideálnym dovolenkovým miestom. Ponúka spojenie kultúry, prirodzenej krásy a nespočetné množstvo atrakcii pre turistov.
Aktívni turisti si tu tiež prídu na svoje. Široká ponuka potápačských lokalít, ktorými sa táto oblasť môže pochváliť je len začiatkom. Nájdete tu opustené pláže, tiché dedinky hneď za okrajom rušného mesta, botanické záhrady a národné parky.
Za zmienku stojí tiež národný park Peterson Cay - malý ostrovček východne od Freeportu s charakteristickými útesmi a malebnou piesočnatou plážou.
Krásnym miestom je i Port Lucaya s prístavom, trhovisko, barmi a reštauráciami ležiacimi lem malý kúsok od prekrásnych pláží.
Pýchou Grand Bahamas je najväčší systém podzemných vodných jaskýň na svete, ktorý nájdete v národnom parku Lucaya.