Argentína

Argentína

 

Argentína
Rozloha:                2 780 092 km2
Počet obyvateľov:   40,1 mil.
Hlavné mesto:        Buenos Aires
Časový posun:        -5 hod. v dobe letného času, -4hod. v dobe zimného času
Mena:                    argentínske peso ( ARS)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Pre turistické cesty do 90 dní postačuje platný biometrický cestovný pas SR. Vo všetkých ostatných prípadoch (študijné pobyty, vykonávanie platenej činnosti (aj umeleckej) je potrebné príslušné vízum. Letecké spoločnosti pri cestách vyžadujú predloženie spiatočnej letenky. Migrační úradníci pri vstupe do krajiny môžu požadovať predloženie finančných prostriedkov na pobyt (cca 50 USD na deň). Pri prekročení doby pobytu v krajine hrozí pokuta. Do Argentíny je prísne zakázaný dovoz rastlinných a živočíšnych produktov. 
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
Argentína si získala mnoho turistov svojou okúzľujúcou prírodou. Zem sa pýši na jednej strane sedemtisícovými vrcholkami And, neprístupnou džungľou, preslávenou suchou pampou, nádhernými ľadovcovými jazerami a prímorskými plážami na strane druhej. K prírodným skvostom patria vodopády Iguazu na hraniciach s Brazíliou (Cataratas del Iguazú) a ľadovec Moreno Glacier pri hraniciach s Chile. Môžete zvoliť buď horskú turistiku v Rio Negro (San Martin de los Andres, Bariloche, Villa La Angostura) alebo výlet do delty rieky Paraná Argentina môže ponúknuť i skvostnú faunu a flóru. Entomologicky najcennejšia je neprípustná oblasť na severe. Tu nájdete motýle, ktoré sa inde na svete nevyskytujú. Na juhu sa dá zasa pozorovať rypúše slonie i dôstojné tučniaky.
Buenos Aires- najkrajšie mesto Južnej Ameriky, so slávnym prezidentským palácom Casa Rosada, a preslávenými barmi s podmanivým tangom.