Ostrov Desroches od 0 €

Detail destinácie

ostrov Desroches Seychely - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Desroches - transparent 25° C Zajtra Počasí v Desroches - transparent 25 - 25° C18.8. Počasí v Desroches - transparent 24 - 24° C
19.8. Počasí v Desroches - transparent 24 - 25° C20.8. Počasí v Desroches - transparent 24 - 25° C21.8. Počasí v Desroches - transparent 25 - 25° C
22.8. Počasí v Desroches - transparent 24 - 25° C23.8. Počasí v Desroches - transparent 24 - 25° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis

Ostrov Desroches je od Mahé vzdialený cca 235 km, ktoré malé lietadlo zvládne cca za 60 minút. K dispozícii je tu len jediné ubytovacie zariadenie, situované na západnom pobreží "nudle" o rozmeroch 5x1 km, obkľúčené belostným korálovým pieskom a smaragdovou lagúnou. Vo vnútri je pokrytý hustou vegetáciou, takže prechádzka v tieni je rozhodne príjemná. je možné tak dojsť do cca 2 km vzdialenej malej dedinky, ktorej zhruba 40 obyvateľov sa živí pestovaním kokosových paliem a ťažbou dreva. nadchnú vás početné kŕdle vtákov, prelietavajúce z miesta na miesto.
Vo vnútri lagúny sú po celý rok ideálne podmienky pre potápanie. Tí, ktorí sa chcú ponoriť do väčších hĺbok za korálovým reefem (tzv. "lavice" morského dna tu spadá až do tisíckilometrovej hĺbky), mali by ostrov navštíviť od októbra do apríla, keď je more takmer stále kľudné. Milióny rýb a ďalších morských živočíchov uprostred korálových útesov sú pre milovníkov podmorského sveta skutočným rajom.
Loďou sa odtiaľ môžete pozrieť na ostatné ostrovčeky Amirantes. iste si budete aspoň na chvíľu pripadať ako legendárni portugalskí moreplavec Vasco De Gama, ktorý sa týmito vodami ako prvý Európan brázdil - oboplával Afriku - do Indie.