Saudská Arábia za 0 €

Detail štátu

Saudská Arábia Saudská Arábia - transparent

Saudská Arábia

Saudská Arábia

Púštne kráľovstvo na Arabskom polostrove si dnes väčšina ľudí spojí s ropou. História Saudskej Arábie je bohatá ako tamojšie nálezisko ropy. Jej púšť ukrýva trosky miest a jej mestá zase legendy. Na ceste po kráľovstve tak spoznáte „Paríž Arábie“ alebo miesto, kde údajne odpočíva pramatka Eva.

Časový posun: +3 hod.

Dĺžka letu:

Víza: pre vstup treba platný cestovný pas, ktorého platnosť nesmie skončiť skôr ako o 6 mesiacov po ukončení pobytu. Potrebné je aj vízum a spiatočná letenka. Vízum nedostanete na hraniciach, ani na letisku po prílete, dajú sa získať na veľvyslanectve krajiny vo Viedni

Miesta mena saudský ria.

Pripravili sem si pre Vás ponuku v hlavnom meste Rijád. Je hospodárskym, politickým a kultúrnym centrom Saudskej Arábie. Nepatrí síce k najstarším alebo najposvätnejším, ale i tak sa sem postupne presťahovala väčšina administratívnych budov krajiny a sídli tu i kráľ so svojou rodinou. Rijád leží uprostred Arabského polostrova a dookola nie je nič než púšť.

Ďalej sme si pre Vás pripravili ponuku do mesta Hail, ktorý je od Rijádu na severozápad, ktoré leží v horách na severnom okraji púšte. Po stáročia slúžil Hail pútnikom ako vstupná brána na jej rozpálené piesky a kamene a od tých dôb sa mu tiež hovorí „Kľúč púšte“. V histórii sa sem sústredila vzdelanosť zo širokého okolia a mesto sa tak môže pochváliť niekoľkými slávnymi rodákmi z radov básnikov i mudrcov.

Fakultatívne výlety Saudská Arábia

Prístav Džidda - na pobreží Červeného mora je obchodným a zároveň vstupnou bránou pútnikov, ktorí sa každoročne v počte presahujúcom 1 milión vydávajú do Mekky a Mediny.

Červnené mesto - ďalším pokladom ukrytým v rozpálenom piesku púšte je „Červené mesto“ Madain Saleh na severe kráľovstva. Je tu vyše sto hrobiek s nápismi v aramejčine. Pozostatky ich umenia, starého viac než dvetisíc rokov, dnes chráni osvedčená značka UNESCO.za cenu - .