Vysoké Taury od 0 €

Detail destinácie

Vysoké Taury Rakúsko - transparent

za cenu .

Popis

Pohorie Vysoké Taury sa tiahnu medzi Tyrolskom, Korutany a Salzburgom. Patria medzi najpôsobivejšie horské chrbáty v Európe. Jeho súčasťou je rovnako najvyššia hora Rakúska Grossglockner (3 798 m) a tretia najvyššia hora rakúskych Álp Grossvenediger (3 674 m).



Obľúbeným zimným strediskom v oblasti Vysokých Taur je Európa Skiregion. V ľadovcovom kotly pod horou Kitzsteinhorn nájdete hneď 7 lanoviek a 6 vlekov, ktoré vás môžu vyviesť až do výšky 3 030 m. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o skutočne viachlasné a tradičné stredisko snehových radovánok, ceny skipasov tomu odpovedajú. Na zjazdové lyžovanie je najnáročnejšia trať strediska Trass. Ozaj ťažký je pritom predovšetkým ich spodný úsek do Zell am See s prevýšením 1 190 m a dĺžkou 6 km. Samozrejmosťou areálu sú dokonale upravené zjazdovky, celkovo 60 lanoviek a vlekov, funpark pre snowboardistov a umelo osvetlené trasy pre bežkárov. V dosahu všetkých zjazdových tratí sú útulné lyžiarske chaty s príjemnými barmi a reštauráciami. Zaujímavým speštrením večera môže byť jazda na osvetlenej sankárskej dráhe, romantická prechádzka na saniach ťahaných koňským záprahom, korčuľovanie na zamrznutom jazere, plávanie v krytých bazénoch alebo saunovanie v kúpeľoch.



Priamo upostred pírodného parku Vysoké Taury v nadmorskej výške 1 031 m je umiestnené stredisko Heiligenblut. Miesto preslávila predovšetkým letná cesta Grossglocknerstrasse a taktiež kostol s hrobkou sv. Bricka. Krajina sa delí v podstate na 3 menšie oblasti, ktoré sú vzájomne prepojené vďaka zjazdovkám a prepravným zariadeniam.



Idylickým dojmom pôsobí pohľad na hladinu Zellského jazera. Zrkadlí sa v nej ľadovec Vysokých Taur a ich obraz občas rozčarí len plávajúci parník alebo surfar. Promenáda na nábreží priamo láka k prechádzkam. V okolí sa nachádza taktiež celá rada cyklotras.



Najrozsiahlejšiou chránenou oblasťou Álp je Náodný park Vysoké Taury. Rozkladá sa na území Salzburska a prechádza od údolia Wildgerlos k lungauském údolí Mury. Na výpravu za objavovaním krás parku môžete vydať spolu s niektorými zo správcov, ktorý vám poskytnú zasvetený výklad o fungovaní prírodných zákonov a mechanizmov. V krajine krištálovo čistých horských jazier, kvitnúcich lúk a šumiach vodopádov môžete vidieť supy, svište, kamzíky alebo kozorožce. Pokiaľ si obstaráte návštevnícku kartu, budete môcť vyraziť na viac než 15 organizovaných výletov po území parku.