Nikaragua za 2 389 €

Detail štátu

Nikaragua Nikaragua - transparent

Nikaragua
 
Nikaragua
 
Nikaragua je štát v Strednej Amerike, ktorý sa nachádza medzi Tichým oceánom a Karibským morom. Nazýva sa podľa kmeňa Nicarao. Medzi najobľúbenejšie ciele turistov patrí mesto Granada. Pre turistov je veľkým lákadlom aj to, že sa tu spájajú rôzne druhy kultúry, a to nikaragujská, španielska a indiánska.
 
Časový posun: 12 h. 50 min.

Dĺžka odletu: -6 hod.
 
Víza: Potrebný je pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov od vstupu do krajiny. Víza sú povinné len pre pobyt dlhší ako 3 mesiace.
 
Letecké zájadzy na Nikaraguu ponúkame s odtleom z Viedne, Prahy do Managui. Dĺžka transferu z letiska do Granady 56 km do Leónu 93 km.

Pripravili sme si pre Vás ponuku mesta Granada, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie mesta v Nikaragui. Z hľadiska turistiky najvýznamnejšie nikaragujské mesto. Má veľmi zachovalé historické jadro mesta, kde sa nachádza mnoho budov z koloniálneho obdobia. Medzi najnavštevovanejšie miesta môžeme zaradiť miestnu katedrálu a kláštor. Zároveň príroda okolo mesta je pre turistov atraktívna. Zaujímavé miesta sú: Granadské ostrovčeky – Islas de Granada – skupina malých ostrovčekov v jazere Nikaragua. Ostrovy Ometepe Isla de Ometepe a Zapatera – Isla de Zapatera, ktoré boli vytvorené dvoma vulkánmi uprostred jazera a  Parque Nacional Volcán Mombacho Národný park okolo sopky Mombacho.

 

Ďalej máme pre Vás ponuku v mesrte León - celým názvom Santiago de los Caballeros de León je druhé najväčšie mesto v Nikarague. Nachádza sa na severovýchode štátu, približne 18 km od pobrežia Tichého oceánu. Aj keď nie je hlavným ani najľudnatejším mestom, predstavuje León centrum vzdelanosti celej Nikaraguy. Dôležitý je tiež obchod a turistický ruch. V blízkosti mesta sa nachádza sopka Momotombo. V meste stojí katedrála, ktora je Najväčšia a najstaršom v celý strednej Amerike, nájdeme tu pomníky revolúcie a starú koloniálnej architektúry.

 

 

Fakultatívne výlety Nikaragua

Ostrov Ometepe - ometepe je krásny ostrov na jazere Lago de Nicaragua a určite stojí za to ho navštíviť. Je najväčším vulkanickým ostrovom, ktorý leží v sladkovodnej vodnej ploche. Ostrov je približne 31 km dlhý a 5 až 10 km široký. Jeho pôdorys pripomína presýpacie hodiny.

Managua - je hlavným mestom Nikaragua.Leží na západe krajiny na brehu jazera Managua.Mesto bolo dvakrát zničené zemetrasením ktorá poškodila predovšetkým budovy v centre mesta. Národný palác je ďalší zo zaujímavostí mesta. Po opravách a rozsiahlych rekonštrukciách je dnes Národným palácom kultúry. Ďalším z miest, ktoré môžeme smelo označiť za symboly mesta, je budova Olofa Palmeho. Táto gigantická budova vo švédskom štýle je dejiskom mnohých významných spoločenských i kultúrnych stretnutí.

Výsledky hľadania
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 29.10.2018 9 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 2 389 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 28.10.2018 16 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 3 009 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 2 389 € - 3 009 €.