Nemecko za 158 €

Detail štátu

Nemecko Nemecko - transparent

Nemecko

Nemecko

Na dovolenke v Nemecku máte možnosť si pozrieť niekoľko hradov, zoologických záhrad, najväčšiu katedrálu na svete v meste Ulm, množstvo múzeí a ďalších zaujímavých miest a historických pamiatok. Vybrať si je naozaj z čoho. Nemecko je známe svojim pivom a tradičnou kuchyňou. V októbri sa tu koná Oktoberfest. Povrch tvoria Alpy, ktoré sa využívajú na úžasné lyžovačky v zime alebo turistiku v lete. V hlavnom meste v Berline nájdete najväčšiu vlakovú stanicu. 

 

Časový posun: 0 hod.

Dĺžka letu: 0.45 min

Víza: platný pas alebo občiansky preukaz

Letecké zájazdy do Nemecka ponúkame s odtletom z Bratislavy a Košíc do Berlinu, Bremen, Dresden a Frankfurt. Dĺžka transferu z letiska Frankfurt do Berlína 103 km, z letiska Brémy do Lubecku 186 km.

 

Pripravili sme si pre Vás ponuku v meste Berlín kde je veľa kultúrnych pamiatok, ktoré môžemte navšítviť. V Berlíne sa nachádza mnoho múzeí, poskytujúcich desiatky expozícii. Medzi najdôležitejšie patria Múzeum hudobných národov v budove Filharmónie, Múzeum nemeckých dejín, Staré a Nové múzeum, Egyptské múzeum, Botanické múzeum pri Botanickej záhrade a Umeleckopriemyselné múzeum. Medzi významné pamiatky sa radia zámok Charlottenburg zo 17. storočia v barokovom a rokokovom štýle. Českých exulantov, ktorí tu v prvej polovici 18. storočia založili osadu, dnes pripomína Český cintorín, Betlehemský kostol a niekoľko ulíc pomenovaných po významných postavách českej histórie. V meste nájdete aj jednu z najväčších európskych zoologických záhrad s obrovským akváriom.

Ďašou ponuku pre Vás máme v meste Lubeck, ktorý sa nachádza na severe krajiny. Nie nadarmo sa Lübecku hovorí mesto siedmich veží. Tie totiž dominujú panoramatickému výhľadu na mesto. Pamiatky z týchto dávnych dôb boli zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Snáď najznámejšou dominantou mesta je dvouvěžatá Holštýnska brána z červených tehál. Najviac ale Lübeck preslávil marcipán. Recept na neho prišiel pravdepodobne po mori z orientuje, a v meste sa preto vyrába od začiatku šestnásteho storočia.

Fakultatívne výlety Nemecko

Kúpeľné mesto Baden - liečivé účinky tunajších prameňov odhalili už Kelti. Mesto však bolo už v 3. storočí zničené. Zachovali sa len zrúcaniny kúpeľov, jedna z hlavných atrakcii mesta. Asi najvýznamnejším kúpeľným komplexom súčasnosti sú Fridrichové kúpele. Ale atrakciami mesta niesu len kúpele. Navštíviť môžete zrúcaniny gotického hradu a renesančný Nový zámok. Navštevovaná je aj grécka kaplnka v klasicistickom štýle a kláštor.

Kolín nad Rýnom - Ale najznámejšou pamiatkou tohto mesta je monumentálny kolínsky dóm s dlhým päťlodím a dvoma vežami vysokými takmer 160 metrov. Medzi ďalšie múzea patrí Mestské, dokumentujúce históriu mesta, štýl života a bývanie tunajších obyvateľov a Umelecko-priemyselné múzeum. V Kolíne sa tiež nachádza Divadelné centrum, zahrňujúce budovu divadla, opery a činohry. Pekná je tiež zoologická záhrada s viac ako päťsto druhmi živočíchov.

Černý les - Schwarzwald - ideálne miesto pre pešiu alebo cyklo turistiku. Toto pohorie, ktorého najväčšou hora dosahuje porovnateľné výšky s vrcholovými partiami Jeseníkov, sa nazýva Feldberg. Výška tejto hory je 1493m.n. m Zaujímavosťou je určite aj to, že tu pramení rieka Dunaj.

Mníchov - mesto, kde sa koná najväčší pivný festival na svete.

Destinácia:

Výsledky hľadania
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 2.11.2018 3 dni Raňajky autobusautobus 158 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 14.9.2018 3 dni Raňajky autobusautobus 175 €konečná cena Detail
 12.10.2018 3 dni Raňajky autobusautobus 175 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 21.9.2018 3 dni Raňajky autobusautobus 179 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 30.11.2018 3 dni Raňajky autobusautobus 185 €konečná cena Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 23.11.2018 3 dni - autobusautobus 189 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >

Ponúkame 12 ubytovacích kapacít za cenu 158 € - 419 €.