Maroko za 299 €

Detail štátu

Maroko Maroko - transparent

Maroko je krajina plná kontrastov s modernými letoviskami na brehu mora, ktoré sa striedajú s kráľovskými mestami navodzujúcimi atmosféru z rozprávky tisíc a jednej noci. Maroko je ideálnym cieľom pre turistov za exotickým moslimským koloritom, prastarých kráľovských miest či za poznaním prekrásnych prírodných scenérií s horskými hrebeňmi a púšťami.
 
Základné informácie:Hlavné mesto: Rabat
Jazyk: Arabčina
Mena: marocký dirham (MAD)
            1 € = 10,90 MAD
Časový pásmo: UTC +1 (zimný čas);+2 (letný čas)
 
Dĺžka letu: Bratislava -> Agadir 04:00 h
                     Bratislava -> Casablanca 03:30 h
                     Bratislava -> Oujda 02:55 h
 
Víza: Na vstup do Maroka sa nevyžaduje vízum. S Marokom bola uzatvorená dohoda, kde pre občanov SR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dní. Vyžaduje sa cestovný pas, ktorého platnosť je minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. (www.mzv.sk)
 
Transfer z letiska Oujda do strediska Saida je 50km, z letiska Agadir do strediska Agadir je 25km.

Máme pre Vás ponuku v turistickom stredisku Saidia, ktorá má nádhernú 14km dlhú piesočnatú pláž, nachádza sa tu niekoľko golfových ihrísk a menšie nákupné centrá. Turisitcké streidsko je známe aj ako "modrá perla". Saidia je pokojné stredisko, v ktorom sa ponúkajú dva hotely s vynikajúcimi službami.

Ako ďalšie stredisko sa ponúka Agadir, lemujú ho krásne, široké piesočnaté pláže, desiatky hotelov, ktoré svojími službami lákajú turistov. Agadir je stredisko stvorené pre ľudí, hľadajúcich zábavu a rušný nočný život. Počas pobytu v stredisku je možné spoznať dve tváre mesta, starú, v ktorej žijú miestny obyvatelia, rozhodne je potrebné navštíviť Medinu, trhovisko, kde nájdete výrobky od výmyslu svetu a novú časť, ktorá je vybudované výhradne pre turistov, tu je promenáda s množstvom diskoték, barov, drahé obchody i lodný prístav.

Fakultatívne výlety Maroko

Oujda - historické mesto s palácom Dar Sebti a starou medinou, kde je možnosť nákupov, návšteva "berberskej lekárne", ktorá pre turistov ponúka rôzne čaje, korenia a typickú marockú prírodnú kozmetiku z argánového oleja

Fes - mesto ležiaze medzi Atlasom a pohorím Ríf. Taktiež je to najstaršie kráľovské mesto s palácom a starobylou Medinou, ktorá je na zozname UNESCO.

Beni Snassen a mesto Berkane - výlet do pohoria Beni Snassen, kde sú dve jaskyne Grotte du Chameau (ťavia jaskyňa) a Grotte aux Pigeons (holubia jaskyňa), sú zapísané v UNESCO

Marakéš -  kráľovské mesto pod pohorím Atlas, ktoré je lemované z jednej strany púšťou. V tomto krásnom meste môžete navštíviť mešitu Koutoubia, Saadské hrobky, Palais de la Bahia, námestie Jemaa el Fna, marakéšsku tržnicu a školu koránu zo 14. storočia Medresu Ben-Youssef, hradby, brány či niektorú zo záhrad - Agdala, Menara či Majorelle. Výlet sa organizuje z Agadiru.

Agadir - mesto, ktoré je nie len obľúbeným ako dovolenkové letovisko, ale aj vďaka jeho histórii. Z opevnenia mesta sa zachovala veža Kasbah, z ktorej je výhľad na celé mesto. Uvidíte aj novú rezidenčnú štvrť, mešitu Mohameda V. a tradičný trh.

Casablanca -významné prístavné mesto, v ktorom budete opradený históriou. Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto mesta, určite si nenechajte ujsť mešitu Hassana II. Je obklopená vodou a práve vďaka tomuto vyvoláva dojem, že pláva na vode. Ďalšiu návštevu si naplánujte na námestie Mohammeda V. s divadlom, radnicou a justičným palácom.

Rabat - hlavné mesto Maroka láka turistov na mnoho svojich pamiatok, ale hlavne na tú, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO - pevnosť Údajský kasbah. Zaujmavými pamiatkami sú taktiež aj Hassanova veža, Mauzóleum Mohameda V., staroveké osídlenie Chellah s pozostatkami rímskeho mesta Sala – Colonia.

Destinácia:

Výsledky hľadania
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 17.11.2018 4 dni Polpenzia leteckyleteckyBratislava 299 €konečná cena Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 20.11.2018 5 dní Polpenzia leteckyleteckyBratislava 395 €konečná cena Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 24.11.2018 8 dní Polpenzia leteckyleteckyBratislava 645 €konečná cena Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
LM
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 26.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 703 €konečná cena LM Detail
LM
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 8.11.2018 4 dni Polpenzia leteckyleteckyBratislava 818 €709 €konečná cena LM Detail

ďalšie ponuky >

Ponúkame 9 ubytovacích kapacít za cenu 299 € - 1 947 €.