Malta za 105 €

Detail štátu

Malta Malta - transparent

Rozprestiera sa medzi Európou a Afrikou, medzi pobrežím Sicílie a Tuniska. Je neuveriteľné, koľko kultúrnych pamiatok, prírodných krás a športových príležitostí nájdete v tejto krajine. Preto pobyt na Malte možno doporučiť klientom, ktorí chcú kombinovať pobyt na plážach s výletmi do histórie i prekrásnej prírody. V minulosti boli ostrovy križovatkou civilizácií a predmetom záujmu mocností. Tomu zodpovedá i bohaté kultúrne dedičstvo ostrovov, ktoré si zachovávajú britský koloniálny štýl života. Nájdete tu pamiatky od megalitických stavieb praveku starších než pyramídy, stredoveké kultúrne poklady až po stavby zo slávnej éry maltézskych rytierov. Ako v bývalej anglickej kolónii sa tu hovorí po anglicky, preto je ostrov obľúbený i ako miesto jazykových kurzov, ktoré spájajú efektívnu výučbu s rekreáciou a poznávaním. Na Malte je vhodné požičať si auto a urobiť si vlastný výlet.  Na Malte sa jazdí na ľavej strane.

Časový posun: 0 hod.

Dĺžka letu: 1.50 hod. z Bratislavy

Víza: bezvízový styk, platný občiansky preukaz, alebo pas. Deti od narodenia platný cestovný pas. Platnosť pasu minimálne 3 meisace po návrate z krajiny. Bližšie informácie www.mzv.sk

Letecké zájazdy na Maltu ponúkame s odletom z Bratislavy do Valletta - Luqa. Dĺžka transferu z letiska do stredísk Mellieha Bay, Cirkewwa a Marfa zaberie cca hodinku cesty. Miestna mena na Malte je euro.  

Najznámejšie dovolenkové strediská Malty patria:

Golden Bay - stredisko je známe svojou krásnou piesočnou plážou, najvyhľadávanejšou  z troch krásnych piesočnatých pláží na pobreží v severozápadnej časti ostrova Malta

Mellieha Bay - príjemné stredisko s najväčšou piesočnou plážou.

Ramia Bay - stredisko na ostrove Gozo je známe plážou s červeným pieskom.

Fakultatívne výlety Malta

Comino a Modrá lagúna - výlet je špeciálne organizovaný tak, aby vám poskytol možnosť stráviť maximum času na ostrove Comino kúpaním sa v priezračných vodách nezabudnuteľnej Modrej lagúny. Loď sa plaví zo Sliemy okolo St.Julians, Salina Bay, St. Paul´s Bay a ostrova, kde stroskotal sv. Peter, okolo Mellieha Bay až k ostrovu Comino a jeho slávnej Modrej lagúne. Deň môžete stráviť kúpaním, opaľovaním alebo na malej pláži s bielym pieskom na ostrove. V cene je chutný studený bufet (studené mäsové rezy, rôzne šaláty, čerstvé ovocie, maltský chlieb, miestne víno počas obeda). 

To najlepšie z Malty - spoznajte Maltu za jeden deň! Začíname návštevou centrálnej časti ostrova. Mosta tvorí geografický stred ostrova. Jeho neprehliadnuteľným symbolom je monumentálny kostol zvaný Rotunda. Stavba sa pýši treťou najväčšou kupolou v Európe. Výlet bude pokračovať prehliadkou pokojného mesta Mdina. Bývalé hlavné mesto, ktorého základy položili Arabi v 9. storočí, leží na náhornej plošine, ktorá je z troch strán obklopená prudkými zrázmi. Z hradieb mesta je očarujúci výhľad na celý ostrov. Dnes je Mdina veľmi pokojné mestečko, kde doslova „zastal čas“.
Zastavíme sa v typickej sklárni v dedine Ta´Qali, kde môžete obdivovať tradičné maltské sklenené výrobky. Nasleduje obed v meste Rabat. Zastávka na najvyššom bode Malty - Dingly utesy.

Valletta - poldenný výlet do „Mesta palácov“. Prehliadka hlavného mesta – Valletty. Navštívime jedinečnú Katedrálu sv. Jána, pôvodne kláštorský kostol maltézskych rytierov s krásnou barokovou výzdobou a mramorovou dlažbou s hrobkami rytierov a veľmajstrov. Orotárium kostola ukrýva nenahraditeľné originály Pretiho (okrem iného Korunovanie Krista) a takisto Caravaggiovo ´Sťatie Jána Krstiteľa´, jedno z najvýznamnejších diel európskeho maliarstva. Katedrála sv. Jána by mala byť na programe každého návštevníka Malty, aj toho, kto nie je náboženského ani umeleckého založenia. Katedrála je šperkom aj klenotnicou západnej rytierskej a cirkevnej histórie. Ďalej navštívime Veľmajstrovský palác. Prejdeme sa štátnymi sieňami a prezrieme si vzácnu zbierku flámskych gobelínov. Prehliadku Valletty zakončíme návštevou Horných záhrad – Upper Barracca Gardens, ktoré sú plné zaujímavých pamiatok a je z nich úchvatný pohľad na Vallettu a Grand Harbour – najväčší a najhlbší prirodzený prístav v Európe.

ostrov Gozo - celodenný výlet na malebný neďaleký ostrov, ktorý má podobnú históriu ako Malta, napriek tomu je odlišný. Je zelenší, divokejší a rázovitejší. Program: 20 - minútová plavba trajektom na ostrov nymfy Kalypsó. Navštívime majestátne neolitické chrámy Cgantija, ktoré boli využívané na náboženské kultové účely, hlavné mesto ostrova – Victoriu, legendou opradenú baziliku Ta´ Pinu, ktorá je významným pútnickým miestom, a záliv Dwejra s tzv. Azúrovým oknom – symbolom ostrova Gozo, kde bude možnosť plavby na lodičkách (plavba nie je zahrnutá v cene výletu, cena je cca 4 Eur). Počas výletu bude k dispozícii voľný čas na nákupy - ostrov Gozo je známy svojimi vlnenými a ručne vyrábanými čipkami. V cene výletu je zahrnutý obed.

Sicília - výlet katamaránom na ostrov Sicília, prístav Pozzallo, výstup na Etnu a návšteva nádhernej Taorminy. Po 90 minútach plavby jedným z najrýchlejších katamaránov na svete sa ocitnete v úplne inej krajine s iným jazykom a kultúrou. Výlet vás prevedie cez krásy čarovného ostrova Sicília vrátane návštevy jedinej aktívnej sopky v Európe – Etny.

Destinácia:

Výsledky hľadania
Pergola Club & Spa
starstarstarstar
letecky vlastná Praha, Bratislava, Budapešť, Krakov
Bez stravy, Raňajky, Polpenzia, Plná penzia
Hotel
Hodnotenie:
4,5 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 17.12.2017 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 105 €+príplatky Detail
 17.12.2017 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 265 €+príplatky Detail
 23.1.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKrakov 283 €konečná cena Detail
Solana
starstarstarstar
letecky vlastná Praha, Bratislava, Budapešť, Krakov
Bez stravy, Raňajky, Polpenzia, Plná penzia
Hotel
Hodnotenie:
4,4 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 17.12.2017 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 115 €+príplatky Detail
 17.12.2017 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 245 €+príplatky Detail
 14.6.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyBratislava 440 €konečná cena Detail
Paradise Bay
FM
starstarstar
letecky vlastná Praha, Bratislava
Raňajky, Polpenzia, All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
4,1 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 18.12.2017 8 dní Raňajky vlastnávlastná 115 €+príplatky Detail
 18.12.2017 8 dní Raňajky vlastnávlastná 135 €+príplatky Detail
 16.6.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 603 €konečná cena FM Detail
Santana
FM
starstarstarstar
letecky vlastná Praha, Bratislava, Budapešť, Krakov
Raňajky, Polpenzia, Plná penzia, All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
4,7 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 17.12.2017 8 dní Raňajky vlastnávlastná 150 €+príplatky Detail
 17.12.2017 8 dní Raňajky vlastnávlastná 195 €+príplatky Detail
 23.1.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyKrakov 314 €konečná cena Detail
White Dolphin Apartments
starstarstar
letecky Praha, Bratislava, Budapešť, Krakov
Bez stravy, Raňajky, Polpenzia
Apartmány
Hodnotenie:
4,5 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 23.1.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKrakov 252 €konečná cena Detail
 16.1.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKrakov 257 €konečná cena Detail
 21.1.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKrakov 257 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >

Ponúkame 33 ubytovacích kapacít za cenu 105 € - 2 278 €.