Dovolenka na Kube,zájazdy za najlepšie ceny za 336 €

Detail štátu

Kuba Kuba - transparent

 

KUBA

Červený Chevrolet Impala - ročník 1958 pod zelenými palmami, snehobiele pláže, tyrkysové more, opálení turisti v tričku s portrétom Che Guevaru, domorodí starci v slamených klobúkoch s neodmysliteľnou Cohibou popíjajúci mojito v obľúbenej bodege, k tomu všetkému horúca salsa alebo tklivé bolero v podaní Buena Vista Social Clubu, kávové tanečnice Tropicany v lesklých róbach a vyblednuté červené heslá na fasádach starých koloniálnych domov – takto môže vyzerať koktail, čo si namiešate zo svojich kubánskych snov. „Keď sa stratím, hľadajte ma na Kube“ napísal španielsky poet Federico García Lorca svojim rodičom, Ernest Hemingway chcel dokonca na Kube ostať navždy. Žiadny z karibských ostrovov nemá také dlhé a pohnuté dejiny ako Kuba.

Keď Kolumbus prvý krát uvidel "najkrajší ostrov, aký kedy ľudské oko videlo", nikto netušil aké pestré a mnohokrát trpké udalosti zachvátia jeho domorodých obyvateľov počas nasledujúcich storočí. Víta vás najväčší ostrov v Antilách a láka vás objavovať jeho dávnu históriu, zmyselnú kultúru a pestré tradície. Na tomto hrdom ostrove cukru, rumu, tabaku a hudby ste vrúcne vítaní jeho pohostinnými obyvateľmi asi najpriateľskejšími ľuďmi, akých ste doteraz stretli. Najlepší čas na návštevu Kuby je od decembra do marca. Objavujte úžasné miesta, z ktorých niektoré boli miestami konania významných udalostí, ako aj rodiskami známych maliarov, spisovateľov a hudobníkov. Niektoré z ich diel sú oslavou a poctou tejto perly karibských vôd. Najznámejší sú napríklad José Marti, Marianao Rodríguez či Peréz Prado.

Turisti môžu navštíviť západné alebo východné pobrežie Kuby. Obidve lokality sú bohaté na zaujímavé pamiatky v ich okolí. Raj pre potápačov je hlavne na východnom pobreží Kuby.

Kuba je ideálnou destináciou pre vašu exotickú dovolenku.

 

Praktické informácie o Kube:

 

Vízum na Kubu: 

Pre občanov SR platí pri vstupe na Kubu vízová povinnosť. Maximálna dĺžka pobytu na turistické vízum je 30 dní. Vízum je možné získať na ZÚ Kuby v Bratislave za poplatok 25 USD (vízum na jeden vstup a jeden výstup). Existuje možnosť získať vízum aj priamo po prílete na kubánske medzinárodné letiská, avšak cestujúci riskuje, že ho letecká spoločnosť bez platného víza nepustí na palubu. V prípade organizovania pobytu cez cestovnú agentúru, k povoleniu na vstup stačí aj tzv. turistická karta, ktorá nahrádza vízum.
Pri odlete z krajiny sa platí výstupný poplatok vo výške 25 CUC na osobu.

 

Colné a devízové predpisy:

Zakázaný dovoz na Kubu:
1. satelitná a telekomunikačná technika potrebuje špeciálne povolenie z Ministerstva telekomunikácii Kuby (netýka sa to bežných mobilných telefónov),
2. všetky druhy GPS,
3. živé zvieratá, rastliny, produkty živočíšneho a rastlinného pôvodu musia pri príchode prejsť veterinárno-sanitačným prešetrením (určité potraviny ako mäsové výrobky a syry bez originálnych balení či čerstvé ovocie a zelenina budú skonfiškované)
4. drogy,
5. pornografia (časopisy či DVD),
6. zbrane.
Upozorňujeme, že na dovoz určitej elektroniky (napr. TV, počítače a pod.) sa vzťahuje clo až do výšky 100% ceny tovaru.
Vývoz z Kuby:
1. max 50 ks cigár. Pri vyššom množstve sa treba preukázať účtom z autorizovaného obchodu na predaj cigár,
2. max 3 ks rovnakého lieku kubánskej produkcie (viac iba s povolením kubánskeho zdravotného strediska),
3. predmety národného dedičstva Kuby, ako sú napr. knihy, umelecké diela a predmety staršie ako 50 rokov,
4. hotovosť max 5000 usd alebo jeho ekvivalent v inej mene,
5. max 200 CUC (kubánske konvertibilné peso) alebo max 100 CUP (kubánske peso - moneda nacional),
maľby a sochy – v prípade nákupu relatívne mladých (max 50 rokov) diel, je potrebné si zaobstarať potvrdenie, že môžu byť vyvezené z krajiny. Toto potvrdenie môžu zaobstarať priamo predajcovia alebo sa môžete obrátiť na inštitúciu nazývanú Registro Nacional de Bienes Culturales, ktorá ponúka takéto služby za poplatok

Zdravotná starostlivosť na Kube:

Zdravotná starostlivosť o cudzincov je na vysokej úrovni v mnohých súkromných nemocniciach. Je však plne hradená pacientom, preto by mal cestovateľ pred cestou uzatvoriťkvalitné poistenie a mal by sa informovať o možnosti ošetrenia na Kube.

Elektrické napätie na Kube:

110 - 220V / 60Hz

Bezpečnosť na Kube:

Na Kube nie sú známe žiadne závažnejšie bezpečnostné riziká, vyskytujú sa však drobné krádeže obzvlášť na turisticky frekventovaných miestach (preplnené diskotéky a pod.).

Životný štýl:

Mentalita kubánskeho obyvateľstva sa vyznačuje vysokou pohostinnosťou a temperamentom. Obyvatelia veľmi radi tancujú. Väčšina ľudí sa venuje službám. Kubánci sú veľmi hrdí na svoje kultúrne dedičstvo a sebestačnosť. Veľa z nich však trpí chudobou.

Počasie:

Podnebie je subtropické, príjemné, ovplyvnené pasátovými vetrami. Letné obdobie dažďov trvá od mája do októbra, suchšie zimné obdobie nasleduje od novembra do apríla. V čase od mája do novembra môže oblasťou kde leží Kuba prechádzať hurikán. Priemerná vlhkosť vzduchu je po celý rok okolo 80%. Od decembra do marca sú noci chladnejšie.

Prenájom auta:

Požičanie auta na Kube sa dá zariadiť, výber áut je však výrazne obmedzený. Medzinárodné siete požičovní tu nie sú. Hlavné cestné ťahy sú pomerne kvalitné, neodporúča sa jazdiť v noci kvôli dobytku, čo sa prechádza po cestách, ako aj opitým kubánskym šoférom, čo si často sadajú za volant.

Doprava:

Pre riadenie vozidla je potrebný medzinárodný vodičský preukaz, ktorý na území krajiny platí 180 dní. Potom je nutné podať žiadosť o vydanie miestneho preukazu. Dôležité dopravné trasy sú v prijateľnom stave. Ostatné cesty sú väčšinou neudržiavané. Funguje tu niekoľko súkromných, ale i štátnych požičovní automobilov. Autobusová doprava je najrozšírenejšia. Je lacná, spoľahlivá, no často preplnená. Taxíky sú pomerne lacné. Železničná doprava nie je moc rozvinutá, na ostrove premávajú len dve linky dva krát do týždňa. Letecká doprava je dostupná len vo väčších mestách.

Pláže:
Pláže sú verejné, hoteliéri zabezpečujú len lehátka, slnečníky a občerstvenie. Čistenie a údržba spadá pod miestne úrady. Samozrejme, že aj hoteliéri sa snažia udržiavať pláže čisté. Klimatické podmienky, príliv, odliv, vietor a podmorské prúdy môžu prinášať so sebou zvírenie piesku, naplaveniny, riasy a chaluhy.

. Na Kube neexistujú nudistické pláže, pokiaľ si teda nechcete privodiť opletačky s políciou, kúpanie bez plaviek určite vynechajte.

Športy:
Každý väčší plážový hotel má vlastné centrum vodných športov, niektoré aj s potápačskou bázou. Vo väčšine hotelov sú často k dispozícii tenisové kurty, stolný tenis, fitness, plážový volejbal. Neustále pofukujúce pasáty vytvárajú ideálne podmienky na plachtenie, jachting a windsurfing. Na Kube sú medzičasom 2 známe golfové ihriská: Diplogolf Club v Havane a Varadero Golf Club v prekrásnej polohe medzi plážou a lagúnou.

Všeobecné informácie:

Názov: Kuba

Počet obyvateľov: 11.059.000

Rozloha: 110 860 km2

Hlavné mesto: Havana

Mena: peso

Úradný jazyk: španielsky

Náboženstvo: 49% bez vyznania, 40% rímski katolíci, 5% protestanti

 

Klimatické podmienky na Kube MESIAC/TEPLOTA VZDUCHU/TEPLOTA VODY

 

I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.

27 27 28 29 30 31 31 32 31 29 28 27

25 24 25 26 27 27 28 28 28 28 27 26

 

FAKULTATÍVNE VÝLETY západná časť Kuby:

 

COLONIAL HAVANA
Poldenný výlet po najväčších atrakciách starej a novej Havany
cca 65,-USD

TROPICANA SHOW
Svetoznáma show = cca 100,-USD vrátane večere

MOGOTES
Svojrázna krajina s prastarými vápencovými formáciami vo Valle de Vinales

 

CAYO LARGO
Tí, ktorí majú radi ostrovy nájdu ich tu niekoľko

 

FAKULTATÍVNE VÝLETY východná časť Kuby:

 

SANTIAGO DE CUBA
Najživšie Kubánske město so starobymlými uličkami, parkami a kostolmi

EL COBRE
Putovné miesto ležiace v horách, kde na vrcholku hôr sa týči bazilika. Miesto známe aj ťažbou medi

GUANTANAMO
Miesto ktoré sa po celom svete preslávilo piesňou Guantanamera. Nachádza sa tu základna amerického vojenského námorníctva

BARACOA
Historické mestečko, kde sa nachádza múzeum Municipal a a veľkou atrakciou je drevený kríž, ktorý nájdete v kostole Parroquía de La Asuncion ( Cruz de la Parra). Na pobreží tu nájdete
veľkú sochu Kolumba, ktorý vraj údajne tento kríž dopravil na pobrežie Kuby.

HOLGUIN
Mestečko na dosah z turistického centra Guardalavaca. Miesto, kde pristávajú turisti lietadlom.
Pravidelne sa tu organizujú trhy, ktorých návšteva je neopakovateľným zážitkom.

 

dovolenky.net/kuba

Tento rajský ostrov určite zláka aj Vás! Tyrkysové more, tropické počasie, jemnučký biely piesok, farebný svet pod vodou, bohaté umenie a architektúra, prekrásna nepoškodená príroda a unikátne živočíštvo a rastliny, podmanivá živá hudba, dokonalá kuchyňa, osviežujúce miešané nápoje, cigáry, priateľské obyvateľstvo..

Destinácia:

Výsledky hľadania
Hodnotenie:
3,9 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
 • Klimatizácia
 • Bazén vonkajší
 • Wellness
 • Športové aktivity
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 29.8.2018 8 dní Raňajky vlastnávlastná 336 €konečná cena Detail
 5.9.2018 8 dní Raňajky vlastnávlastná 336 €konečná cena Detail
 12.9.2018 8 dní Raňajky vlastnávlastná 336 €konečná cena Detail
Hodnotenie:
4,1 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
2950 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Bazén vonkajší
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 29.8.2018 8 dní Raňajky vlastnávlastná 490 €konečná cena Detail
 5.9.2018 8 dní Raňajky vlastnávlastná 490 €konečná cena Detail
 12.9.2018 8 dní Raňajky vlastnávlastná 490 €konečná cena Detail
Hodnotenie:
5,1 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
LM
200 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Bazén vonkajší
 • WiFi
 • Športové aktivity
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 807 €konečná cena LM Detail
 6.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 903 €konečná cena LM Detail
 25.8.2018 11 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 941 €konečná cena LM Detail
Hodnotenie:
3,3 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
LM
FM
0 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Priamo na pláži
 • Bazén vonkajší
 • Vhodné pre deti
 • Športové aktivity
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 807 €konečná cena LM Detail
 6.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 934 €konečná cena LM Detail
 6.11.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 960 €konečná cena FM Detail
LM
FM
0 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Priamo na pláži
 • Bazén vonkajší
 • WiFi
 • Športové aktivity
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 826 €konečná cena LM Detail
 6.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 957 €konečná cena LM Detail
 1.9.2018 11 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 1 015 €konečná cena LM Detail

ďalšie ponuky >

Ponúkame 56 ubytovacích kapacít za cenu 336 € - 3 868 €.