Normandia od 0 €

Detail destinácie

Normandia Francúzsko - transparent

za cenu .

Popis

Normandská krajina je neuveriteľne rozdielna. 550 km pobrežných ciest, ktoré sa striedajú s piesočnatými (Calvados) či okružliakovými (Cote d´Albatre) plážami a skalami strmo spadajúcimi do mora; vápencové a žulové roviny, hlboké údolia a hojné bukové lesy. Normandia je taktiež zemou pevností a zámkou, ako o tom svedčí Gaillard, ktorý velí údoliu Seiny u Andelys, alebo zámky d´Or Carrouges, Harcourt, Camp de Batille.

Zaujímavosti

V druhej svetovej vojne došlo k vylodeniu spojeneckých vojsk ráno 6. júna 1944 na piatich plážach s krycími názvami Utah, Omaha, Gold, Juno a Sword.Národný hrebčinec v Pin:


Bol postavený na začiatku 18. storočia v klasickom slohu "obdobia Ľudovíta XIV." Národný hrebčinec v Pin je pamätníkom konskej slávy, o rozlohe 300 ha. Je venovaný vývoju a propagácii chovu koňov, zachovaniu tradičných remesiel (sedlárstvo a kováčstvo) za použitia moderných technológií, novodobému uplatneniu koňa a jeho reprodukcii. Pri návšteve hrebčinca sa môžete komplexne zoznámiť s danou problematikou. V sezóne sú ponúkané "koňské štvrtky" , kde prebieha prezentácia koňov a spriahania za zvukov hudby.Tantutou:


Výsadný domov morských vtákov a milovníkov prírody. Rozkladá sa na ploche 27 ha, obrátený k prístavu Saint-Vaast-la-Hougue s bohatou minulosťou. Ostrov Tatihou je miestom vhodným k prechádzkam, kde sú príroda, kultúra a dejiny v harmonickom súlade. Na návštevu pozýva pobrežná záhrada, námorné múzeum a pevnosť á la Vauban. Každoročne sa tu v júni konajú koncerty a divadelné predstavenia.Údolie Seiny:


Seina je obchodnou a dopravnou tepnou už od dôb neolitu, modeluje krajinu tak, že vytvára početné meandry, kde sa po stáročia chúlia nielen nádherné opátstva (Saint-Wadrille, Jumieges, Saint-Georges de Boscherville), ale taktiež mestá ako Duclair, Caudebec s kostolom, Villequier s múzeom Victora Huga, atď. Rieka končí svoj meadrovitý tok veľkým ústím. Neďaleko odtiaľ sa nachádza Venierská močiarová oblasť, ktorá je jedinečným prírodným úkazom v Európe. Najlepšími prostriedkami na objavenie celej krásy rieky sú buď výlety na bicykloch alebo okružné plavby po Seine.