Estónsko za 1 049 €

Detail štátu

Estónsko Estónsko - transparent

                                                                              Estónsko

Estónsko, najsevernejšie položený pobaltský štát, znovu získalo nezávislosť od Sovietskeho zväzu v roku 1991. Je to prevažne rovinatá krajina na východnom pobreží Baltského mora s mnohými jazerami a ostrovmi. Veľkú časť územia pokrývajú polia a lesy.

Estónčina je úzko prepojená s fínčinou, ale vôbec sa nepodobá na jazyky ďalších pobaltských republík Lotyšska a Litvy, ani na ruštinu. Asi štvrtina obyvateľstva je ruského pôvodu.

Hlavné mesto Tallin je jedným z najlepšie zachovaných stredovekých miest v Európe. Cestovný ruch tvorí 15 % estónskeho HDP. Ekonomiku krajiny ťahá predovšetkým strojárstvo, potravinársky priemysel, kovovýroba, chemický a drevársky priemysel.

V priebehu dejín ovplyvnili estónsku kuchyňu mnohé iné národy, ktoré v tých časoch vládli v oblasti – Dáni, Nemci, Švédi, Poliaci či Rusi. K tradičným jedlám patrí nakladaný úhor, krvavnička a kapustnica s bravčovým mäsom.

Medzi známymi Estóncami vyniká spisovateľ Jaan Kross, ktorého dielo bolo preložené do minimálne 20 jazykov, autor národného eposu (Kalevipoeg) Friedrich Reinhold Kreutzwald, a spisovateľ, režisér, diplomat a politik Lennart Meri.

Výsledky hľadania
Pobaltie počas bielych nocí
LM
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 7.6.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 1 049 €konečná cena LM Detail

ďalšie ponuky >

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 1 049 € - 1 049 €.