VULCANO TIP NA LETO 2016

VULCANO TIP NA LETO 2016

ostrov VulcanoVulcano je jedným zo siedmich Liparských ostrovov (resp.Eolských ostrovov), neďaleko  Sicílie (cca30km). Pôvodne to boli ostrovy dva, samotné Vulcano a sopka Vulcanello v 16. Storočí ich však spojil prúd lávy. Ako všetky Liparské ostrovy je vulkanického pôvodu. Ostrov Vulcano, s nízkym počtom iba 657 obyvateľov, je takmer nedotknutý súčasnosťou. Nájdete na ňom exotickú prírodu, očarujúce prírodné scenérie, kvitnúce muškáty, oleandre, kaktusy, palmy, figovníky. Pláže kamienkové, skalnaté i piesočnaté (jemný čierny piesok), neskutočne čisté more, romantické zákutia a veľa slnka...

Raritou ostrova je prírodný bahenný kúpeľ, sírne bahno s bublinkami plynov. Prisudzujú sa mu takmer zázračné účinky, lieči reumatické problémy, rôzne alergie a ekzémy. Hneď vedľa, priamo v mori, vyviera termálny perličkový kúpeľ. V tejto lokalite sú k dispozícii obchodníci so suvenírmi, reštaurácie, taverny, bary, minimarkety, zmenáreň, škola pre potápačov, lekáreň, požičovňa skútrov a bicyklov. Geotermálna kúpele s troma vyhrievanými bazénmi a hydromasážami ponúka príjemnú relaxáciu po aktívnom poznávaní ostrovov. Iba ten, kto navštívi ostrov VULCANO , môže spoznať jeho svetoznámu čiernu pláž, liečivé sopečné bahno, oddýchnuť si na dvoch hlavných plážach -  bielej a čiernej a v minerálnych prameňoch alebo podniknúť výstup až ku kráteru vyhasnutej sopky. A komu by sa zdal ostrov príliš malý alebo ten, kto rád cestuje, má možnosť túlať sa po okolitých ostrovoch. Liparské súostrovie ponúka mnohé. Z ostrova Vulcano je vynikajúce lodné spojenie aj na ostatné ostrovy, z ktorých by ste určite nemali vynechať zvlášť návštevu najobývanejšieho ostrova Lipari s veľmi bohatou históriou a nočný výlet na stále činnú sopku Stromboli s pravidelnými sopečnými erupciami. V roku 2000 boli Liparské ostrovy zapísané do zoznamu kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Vulcanello malá vyhasnutá sopka s tromi krátermi v severnej časti ostrova Vulcano. Meria len 102 m, ale už z jeho dolného okraja ponúka krásny výhľad nielen na celý ostrov Vulcano, ale pri dobrej viditeľnosti dokonca vidieť celé súostrovie, vrátane severného pobrežia Sicílie.

Gran Cratere alebo Veľký kráter tvorí typickú dominantu ostrova Vulcano. Je 391 m vysoký, vlastný kráter je asi 80 m hlboký a až 200 m široký. Na samý vrchol sa dá vystúpiť pešo za necelú hodinku po prašnej, ale celkom pohodlnej výstupovej ceste. Nezabudnuteľným zážitkom je pole dymiacich fumarol na jednej časti okraja kráteru, kde sa tvoria nádherné kryštáliky žltej síry.

Výlety:

Okruh ostrova Vulcano

Výstup na kráter sopky VULCANO

Celodenná plavba Vulcano-Filicudi

Celodenná plavba Panarea-Stromboli

Celodenná plavba Vulcano-Stromboli

Geotermálne kúpele

Výlet na hlavný ostrov Lipari

Údolie príšer

Štát - Taliansko,

Región - Sicília,

Provincia - Messina,

Súostrovie - Liparské ostrovy,

Rozloha - 20,8 km² (2 080 ha),

Obyvateľstvo - 657