Korzika a staré mesto Bonifaco

Korzika a staré mesto Bonifaco

Ak hľadáte krajinu, kde je nádherná príroda a lagúnové pobrežie s oddychom a skvelou stravou, tak ste správne prileteli na Korziku. Príletovým miestom pre slovákov a čechov je letisko v Ajaccio. Je to moderné mesto s prístavom a námestím, kde sa môžete zatúľať v uličkách, posedieť si tu na káve alebo nakupovať. Najnavštevovanejším mestečkom je Bonifaco, ktoré je vzdialené od Ajaccia 120 km. Pozostáva z nového a starého mesta. Prístav v Boniface je spojený aj s ostrovom Sardínia. Prichádzajú sem trajekty zo Santa Teresa. Čo ešte zaujímavé môžete v Boniface vidieť? DOVOLENKY NA KORZIKE...

Hotelový Club Marina Viva v Porticcio je umiestnený v zelenom parku na pláži s pozvoľným vstupom do mora nové izby superior v odľahlej casti hotelového areálu sú zárukou oddychovej dovolenky.

Hotel Radisson Blu Resort & Spa  je luxusný resort prístupný k pláži cez cestnú komunikáciu.

Aregónske schody – pripravte sa na 187 schodov z ktorých máte krásny výhľad na pobrežie.

Výlet loďou na lavezy – ak chcete potápať a vidieť prekrásny podmorský svet

Návštíviť staré mesto za hradbami s prestávkou v ulici Rue Archivolto na pohár korzického piva Serena alebo Pietra.

Zo starého mesta sa Vám ponúknu prekrásne výhľady na okolie.

Odísť z Bonica bez korkového suveníru je samozrejme hriech.

Vo vnútrozemí ostrova je mestecko Sartene, ktoré sa spája s krvnou pomstou Vendeta. Tiež tu môžete prejsť malými úzkymi uličkami a posedieť si na peknom námestí, kde stretnete miestnych Korzičanov, ktorí tu žijú vzdialení od komerčných centier.

Na Korzike Vás očaria makie – čo je najrozšírenejšia flóra typická pre tento ostrov.

Turisti, ktorí nehľadajú tobogány, atrakcie a obrovské rezorty typické pre Turecko a ste protipólom, tak toto je to pravé miesto pre Vašu dovolenku.

Prídite k nám, poradíme Vám s výberom hotela.