Západné Čechy od 18 €

Detail destinácie

Západné Čechy Česká republika - transparent

Ponúkame 4 ubytovacích kapacít za cenu 18 € - 148 €.

Popis

Oblasť západných Čiech sa nachádza pri hraniciach so Spolkovou republikou Nemecko. Západné Čechy lákajú na mnoho prírodných krás, ktorými sú bezosporu Krušné hory, Šumava, Doupovské hory a v neposlednej rade i Slavkovský či Český les. Mimo prírodných zaujímavostí ponúkajú západné Čechy i množstvo kultúrnych akcií a historických pamiatok na mnohých miestach, napríklad v Domažliciach, Františkových Lázních, Horšovském Týnu, Lokti, Plzni, Klatovech, v Kašperských horách, Karlových Varech a na mnohých a mnohých ďalších.

Zaujímavosti

V západných Čechách sa nachádzajú jedny z prvých kamenných románskych hradov v Čechách - Přimda a Cheb už zo začiatku 12. storočia. Zvyšky románskej rotundy strážia i hrad Loket.


Jedinečná ukážka nížinného hradu s dômyselným vodným opevnením predstavuje neskoro gotický vodný hrad Švihov. Medzi ďalšie významné hrady patrí hrad Kašperk z doby Karla IV. a zrúcanina Rábí pri jej obliehaní prišiel o druhé oko husitský vodca Ján Žižka.


Empírový zámok Kynžvart navštívili popredné európske osobnosti ako J. W. Goethe a L. van Beethoven. Interiéry zámku Kynžvart uchovávajú bohaté zbierky vrátane unikátnych archeologických a umeleckých nálezov zo starovekého Egypta.

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 6.10.2018 1 deň Bez stravy autobusautobus 18 €konečná cena Detail
 20.10.2018 1 deň Bez stravy autobusautobus 18 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 6.10.2018 2 dni Raňajky autobusautobus 103 €88 €konečná cena Detail
LM
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.12.2018 2 dni Raňajky autobusautobus 94 €89 €konečná cena LM Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 28.9.2018 3 dni Raňajky autobusautobus 148 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >