Populárne dovolenky v Bulharsku pre rok 2013

Bulharsko Dovolenka 2013
 
Prečo navštíviť práve Bulharsko?
 
    Bulharsko - krajina, ktorá ani dnes v silnej konkurencii najrozmanitejších krajín a oblastí nestráca svoj pôvab pre turistov, ponúka až 180 slnečných dní do roka. Čierne more, ktorého vody ho obmývajú, býva častým cieľom dovolenkárov nielen zo Slovenska. Krajina sa môže popýšiť množstvom pláží, ktoré sú označené modrou vlajkou, čo znamená medzinárodné ocenenie Európskeho spoločenstva za čistotu prírodného prostredia. Na pobreží sa jemný zlatistý piesok strieda s romantickými útesmi, mierne slaná morská voda je čistá a pláže s pozvoľným vstupom do mora zaručujú príjemnú dovolenku, oddych a relax i pre rodiny s deťmi.
 
 
 
Výlety:
Nesebar večerný výlet autobusom, alebo poldenný loďou do historického mestečka, ktoré láka turistov svojimi pamiatkami zapísanými do zoznamu UNESCO. Výlet je spojený s prehliadkou mesta, historických pamiatok a voľným programom.
Varna- mesto, ponúkajúce množstvo kultúrnych atrakcií, histotirckých pamiatok, múzeí a umeleckých galérií. Turisti majú možnosť obdivovať významnú pamätihodnosť chrám Nanebovzatie.
 
 
Bulharsko
Rozloha:                   111.001,9 km2 km2
Počet obyvateľov:      7 563 000
Hlavné mesto:            Sofia
Časový posun:           +1hod.
Mena:                        leva (BGN)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
Občan SR, ktorý cestuje do Bulharska na obdobie nepresiahajúce 3mesiace sa musí preukázať buď platným občianskym preukazom, alebo platným cestovným pasom. Občan mladší ako 5 rokov môže vs´tupiť na územie bez vlastného cestovného pasu, ak cestuje s rodičom.